Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Elkísérhet szakrendelésre a...

Elkísérhet szakrendelésre a párom, ha 18 fölött vagyok?

Figyelt kérdés

Van egy beutalom egy szakrendelésre, ahova nem kell időpontot kérni. Többször elindultam már, de volt, hogy a kórház épülete előtt fordultam vissza és mentem haza. Szóval egy olyan rendelés, amitől irtózatosan rettegek és úgy érzem egyedül nem tudom végigcsinálni.

Tudtommal kiskorú szülővel mehet csak ilyen helyekre. Mennyi az esély, hogy 18 fölöttinek is lehet kísérője, aki jogilag nem hozzátartozó?


Tudom, hogy alapesetben ez nem akadály, de így a járványra való tekintettel vagyok kíváncsi, ha esetleg tud valaki valamit.


2020. okt. 16. 08:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
66%
Csak rászoruló esetén mehet kísérő, például nagyon idős ember, mozgás-vagy látássérült, kiskorú. Ez most egy ilyen időszak, mindenkinek kell egy kicsit alkalmazkodni. Mindannyiunknak van legalább egy jó indoka, hogy miért nem szeretnénk egyedül orvoshoz menni, beláthatod, hogy a “fóbiám van” is az a kategória, amelyet bármelyikünk előhúzhat. Nem, ezzel nem megbántani szeretnélek, és kérlek, ne is bántódj meg. De ha valakinek nincs orvosi papírja arról, hogy csak segítséggel tud orvoshoz menni, az vagy uralkodjon magán, vagy ne most akarjon szakrendelésre menni. Mellesleg a fóbia és pánikroham nem egyedi, a szakdolgozók is fogják tudni kezelni, ha gond lesz, nem fognak a folyosón feküdve, magad alá fosva hagyni. Anyukámat sem hagyták soha, bár neki igazoltan van pánikbetegsége, igazoltan van fóbiája a zárt tértől és a tömegtől, mégsem kísérgethetjük őt.
2020. okt. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
46%

#11

Nagymamám nem annyira extrém idős, semmi hátrányos helyzete nincs, önálló, jön-megy. Mégis beengedték vele anyukámat.

Értem én hogy papíron lehet ilyen szabály, de onnantól kezdve hogy nem tartják be mindenhol, a kérdező is megérdeklődheti, hogy feléjük betartják-e vagy sem. :)

2020. okt. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!