Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért süllyedt le ennyire az...

Miért süllyedt le ennyire az egészségügy Magyarországon?

Figyelt kérdés

Ekkora szégyent, mint a jelenlegi magyar egészségügy, kritikán aluli!

Elegem van már ebből az egész vírus hisztiből is, ami folyik az országban (ugye Magyarország jobban teljesít).

Olyan dolgok történnek (amit ismerős által tudok), amit nem szabadna megengedni még a vírushelyzetben sem!

Már az mennyi bonyodalommal járt, amikor időpontot kértem augusztusban egy fül-orr-gégészethez; rengeteget kellett hívni a kartonozót, amikorra nagy nehezen egy felháborodó alkalmazott felvette, aztán a fejemhez vágta, hogy "nem tudom ki ez a barom aki állandóan telefonálgat". Mondtam, hogy én vagyok az a barom aki állandóan telefonál. Nagy nehezen az időpontot megkaptam.

Oda is értem időben; maszkban, egy kérdőívet kellett kitölteni (ami igazolja, hogy nem vagyok fertőzött), utána egy órás várakozás után nagy nehezen beléphettem azon a bizonyos ajtón.

A recepciósok pedig magántelefont folytatnak mobilon, és randevúkat beszélnek meg randipartnerükkel (szerintem ezért rakták le egyfolytában a vezetékes telefont). Ezt onnét tudom, hogy amikor kértem volna apámnak időpontot még nyáron (a fül-orr-gégészeti vizsgálat után), saját fülemmel hallottam, el is mentem onnét.

Azt nem szeretem az egészben, amikor hülyének nézik az embert sokszor, és biztos vagyok abban, hogy nem csak én és az ismerősöm élt át ilyen negatív tapasztalatokat az elmúlt félévben!


Ez csak az egyik ok, amiért fel vagyok háborodva, a második durvább.

Barátunk kórházba került egy műtét miatt (jelenleg is ott van), két szobatársa van. Az egyik egy idegbeteg, aki állandóan idegrohamokat kap éjszaka, a másik egy idős hölgy, szív- és érrendszeri problémákkal, aki pedig a mai nap szívszorító körülmények között elhalálozott délután 1 órakor. Nagy nehezen, többszörösen hívva jöttek az egészségügyi dolgozók, a mai nap 18:30 perckor érkeztek meg, akik elszállították a hullát. Nem kívántam a barátunk helyében lenni egy percig sem olyankor.

(mindenki sejtheti, hogy hova számítják be azokat a krónikus, idős embereket, akik kórházban halnak meg. Az a néni is oda fog kerülni).

Teljesen kiakadtam.



2020. okt. 21. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Kipuffogtad magad...?
2020. okt. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én meg mesélhetnék az angol egészségügyről. 16 év után, komolyan visszasírom a magyar egészségügyet.

Angliában igaz szebbek a kórházak, de az egészségügy nulla. Covid előtt is pocsék, de most kész katasztrófa. Nehogy azt hidd, hogy csak Magyarországon pocsék.

2020. okt. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk napok óta a házi orvost sem lehet elérni. Mellé van rakva a kagyló, folyamatosan foglaltat jelezz. Sajnos nem sokat törődnek a betegekkel, mintha mi tehetnénk arról, hogy kevés fizetést kapnak és nincsenek elegen. Más munkakörben sincs sok pénz, a munkát attól még el kell végezni..
2020. okt. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg jó durva, viszont nem mindenhol ilyen!

Több kórházban is feküdtem bent a vírus alatt és nagyon kis aranyos nővérek és orvosok voltak. Figyelmesek, kedvesek, türelmesek. Persze ez személy- és kórházfüggő, hol milyenek.

2020. okt. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Orbán Viktor
2023. máj. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!