Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy kell TB-t igényelni 1 évre?

Hogy kell TB-t igényelni 1 évre?

Figyelt kérdés
Idén december 15-ig érvényes a diákigazolvány, tehát logikusan az következne ebből, hogy a TB fizetés is csúszik, a diákigazolvány érvényességével együtt. De sokak szerint ez nem így van, és október 31-től számolják a 45 napot, amíg nem kell TB-t fizetni. Több ismerősöm is mondta, hogy lehet igényelni ingyen TB-t. Ezt hol kell intézni, és milyen adatok kellenek hozzá?

2020. okt. 26. 08:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Önkormányzatnál kell és ott megmondják.
2020. okt. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
0%

#1 NEM.


Munkaügyön kell bejelentkezni munkanélkülinek, így 1 évig ingyen állják a tb-t. De az elmaradást akkor is ki kell fizetni.


Egyébként nem a matrica érvényessége számít, hanem a jogviszony vége. Utána 45 napig még van.


Most érettségiztél? Akkor kb. június végén megszünt a jogviszonyod. Utána 45 naoig még volt. Ez már nyáron lejárt.


Hiába jó a matrica októver végéig, nem utána 45 nap még.


Le kell tölteni az ÁNYK programot a NAV oldaláról, ott kitölteni a feltüntetett űrlapot és pár hét után küldenek csekkeket, nekik meglesz, mennyi az elmaradás. Azt mindenképpen ki kell fizetni. Ha bejelentkezel addig munkanélkülire, akkor utána 1 évig állják.


Ez így van, mert én is magamnak fizetem. Én februárban diplomáztam. Nyáron jelentkeztem be, hogy fizetem. Egyben küldték az elmaradást.

2020. okt. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

#2, melyik űrlapot kell betölteni a tb-igényléshez? nekem is szükségem lesz rá nov.1-től

köszi :-)

2020. okt. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
2020. okt. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
köszönöm
2020. okt. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Van szociális alapon is, csak már a járási hivatalnál kell benyújtani a kérelmet(vannak fogadónapok a helyi önkormányzatoknál úgy tudom).

Vagy ahogy a kettes írja.

2020. okt. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#2 már nem így van.

[link]

2020. okt. 26. 10:39
 8/11 anonim válasza:
0%

Hát pedig nekem megszünt a hallgatói jogviszpnyom, rá 45 napig volt érvényes. Nem értesítenek ki.


Gyakorlati tapasztalat azt mutatja, hogy nem így van. Én a felsőoktatásról beszélek.

2020. okt. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom akkor mi lehetett. Minden oldal ezt írja.
2020. okt. 26. 10:56
 10/11 anonim ***** válasza:
Menj be a kormányablakba a szociális osztályra húzz sorszámot. Adnak egy adatlapot ki kell töltened. Kérheted egy évre az átvállalást szociális alapon. Ilyenkor fizeti helyetted az önkormányzat, ezt nem kell visszafizetned soha. A feltételek, ne legyen ingatlanod azon kívűl amiben laksz, 1 millió forintnál drágább autó nem lehet. És a lényeg ahova be vagy jelentve az egy főre jutó havi jövedelem nem haladhatja meg a minimál nyugdíjat ez most olyan 30000ft. Ha ezeknek megfelelsz 1 évre átvállalják, amit egy év után újra kérhetsz, ha még nem dolgozól. Ez a menete a szociális rászorultságnak.
2020. okt. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!