Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Jobb a magyar háziorvosi...

Jobb a magyar háziorvosi rendszer, mint amikor az ember egyenesen a kórházba megy?

Figyelt kérdés
Biztos lerágott csont a téma. Nézem a Vészhelyzetet, és ott ez van, az ember elmondja a pultnál, mi a panasza, ha jól vettem ki, aztán leül várni egy orvosra (pár órát). Az biztos, hogy minden kéznél van (gépek), ha kell. OK, nyilván nem mindig ingyen. Ráadásul gondolom jóval többet is kell utazni. Bár hívhat mentőt is az ember.

2020. nov. 5. 09:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

“ Nézem a Vészhelyzetet, és ott ez van, az ember elmondja a pultnál, mi a panasza, ha jól vettem ki, aztán leül várni egy orvosra (pár órát). Az biztos, hogy minden kéznél van (gépek), ha kell. ”


Ehhez nem kell vészhelyzetet nézni, Magyarországon is ez van az sbo-n. A mentő, hogy hova visz, kórháztól függ. Van ahol eleve egy adott osztályra visznek, máshol meg csak az sbo érintése után küldenek át osztályra.


A háziorvos nem erre van kitalálva, hogy akarod összehasonlítani a kettőt?

2020. nov. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sürgősségire akkor megy az ember ha nevéből adódóan sürgős és komoly problémája. Mentőt meg akkor hív ha az élete veszélyben van és úgy ítéli nem biztos, hogy túlélné a sürgösségin való esetleg fél napos várakozást esetleg el sem tudna odáig jutni. A baj csak akkor van ha nem itéli valaki elég súlyosnak az állapotát és nem ott kér segítséget ahol kéne. Nekem az majdnem az életembe került. Azóta inkább felhívom az ügyeletet ha baj van.
2020. nov. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A háziorvosi rendszer a kórházak tehermentesítésére jött létre.
2020. nov. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat.
2020. nov. 6. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!