Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Koronavírus karantén elhagyása?

Koronavírus karantén elhagyása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Múlthét hétfőn lázasodtam be, pénteken kaptam meg a pozitív tesztem. Azóta semmi bajom, néha köhögök, de semmim nem fáj, lázam nincs. Karanténhatározatot a mai napig nem kaptam, pedig a tünetektől számított 10 nap tegnap járt le... Ha a pozitív teszttől számítjuk is a 10 napot, hétfőn akkor is vége kellene, hogy legyen a karanténomnak. Telefonon és e-mailben is napok óta próbálom elérni a járási hivatal népegészségügyi osztályát, semmi válasz. Mi a teendő? Meddig várjak még? Gondolom, ha hétfőn elhagyom a lakást, és jönnek ellenőrizni, megbüntethetnek, hisz nincs papírom arról, hogy vége a karanténnak.

A háziorvos nem tud hasznos információval szolgálni, engem pedig kezd kicsit felbosszantani már, hogy semmiféle tájékoztatást nem kapok senkitől. Tudom, hogy le vannak terhelve, de nem hiszem, hogy ez korrekt.

Személyes tapasztalatokra lennék elsősorban kiváncsi.

Előre is köszönöm, mindenkinek jó egészséget!



2020. nov. 6. 18:11
 1/8 A kérdező kommentje:

Épp most kaptam egy e-mailt az információs vonaltól, akinek írtam, miszerint “A karanténjának lejárta igazolt fertőzés esetén addig tart, amíg a népegészségügyi osztály munkatársai nem értesítik Önt, tehát tíz nap elteltével még nem szabadul a megfigyelés alól automatikusan.”

Kinek mennyi idő után küldtek hivatalos értesítést?

2020. nov. 6. 18:14
 2/8 anonim ***** válasza:
10 nap után a haziorvosnak kell kérvényezni a karantént feloldását, ezt a telefonban is elmondták
2020. nov. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! (Nekem aztán nem mondták el, ebben az esetben nyilván nem tettem volna fel a kérdést.)
2020. nov. 6. 18:19
 4/8 anonim ***** válasza:
Fura, hogy a háziorvos sem tudja ezt
2020. nov. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ne is mondd:( Az ÁNTSZ nyilatkozatai alapján a tünetektől számoljuk a 10 napot, míg a háziorvosom a pozitív teszttől teszi. Kinek higgyek?
2020. nov. 6. 18:49
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem ma azt mondták a telefonba, hogy a tünetek megszűnésétől 3 napnak kell eltellni, illetve a teszt elvégzésétől 10 napnak
2020. nov. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! És letelt a 10 nap, és három napja nincsenek tüneteim, akkor csak úgy elhagyhatom az otthonomat, mindenféle engedély/határozat nélkül?
2020. nov. 6. 19:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, nekem még nem telt le, de én kedden szólok az orvosnak h indítsa el a folyamatot
2020. nov. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!