Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Influenzás tünetekkel elmenjek...

Influenzás tünetekkel elmenjek a háziorvoshoz, vagy hívjam fel (igazolást kellene kérnem a munkahelyemre)?

Figyelt kérdés

Már évek óta nem voltam háziorvosnál, és nem tudom, most hogy van a szabály, be szabad menni a rendelőbe, vagy csak telefonálni lehet? Mert emlékszem az első hullám idején volt ilyen, hogy be is zártak a rendelők...



Csak mert nagyon durván megfáztam (szerintem nem covid, de nem akarok így emberek közé menni és dolgozni sem tudok), és kéne igazolást vinnem a munkahelyemre.



2020. okt. 11. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Általában csak telefonálni lehet (rendelési időben). Nem igazán érti az ember, hogy a betegek ezt hogyan tudják "túlélni". Én a véres köpet jelentkezésekor már nem tudtam elérni a háziorvost, az ügyelet a covid-ra hívatkozva nem fogadott, a budai egészségcentrum dettó elküldött (szinte melegebb éghajlatra), véletlen, hogy a régebbi háziorvosom még orvosként állt hozzá a dolgokhoz, így megmaradtam.
2020. okt. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Te jó ég, örülök, hogy végül rendbe jöttél és köszi a választ.


Hát mondjuk engem is (még júniusban) elküldtek a büdös fr.cba a bőrgyógyászatról, mondván mit képzelek, hogy bőrrák vizsgálatra szeretnék jelentkezni, szóval úgy tűnik máshol is ez van :(

2020. okt. 11. 22:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Telefonon kell beszélned a háziorvossal, azután vagy behív, vagy felír gyógyszert a tüneteid alapján és megmondja mikor menj a táppénzes papírért.
2020. okt. 12. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sikerült beszélnem velük.
2020. okt. 12. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!