Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van itt olyan aki nem rég...

Van itt olyan aki nem rég beszélt a háziorvosával koronavírus tünetek miatt? A többi lent.

Figyelt kérdés

Nem rég beszéltem a saját háziorvosommal akinek elmondtam a tüneteim azt mondta nincsenek konkrét tünetem hogy a koronavírust elkaptam (pedig a láz, fejfájás, végtagfájdalom, köhögés) szerintem az. Ezen már túl lendültem majd gyógyítgatóm itthon magam. Viszont azt mondta feleslegesen kérne nekem PCR tesztet hiszen úgy se fognak kijönni, mert hogy túlságosan levannak terhelve. Azt mondta intézek magamnak ha biztos akarok lenni. Illetve hiába mondtam neki hogy lakótársamnak múlthéten csütörtökön kapott teszt eredmény alapján ő elkapta, mert pozitív lett neki.

Tényleg nem jönnek ki tesztet csináltatni ha a háziorvos kéri?


Köszönöm



2020. nov. 9. 12:31
 1/4 anonim ***** válasza:
19%
Háziorvos vagyok, teljesen értelmetlen tesztet kérni. Maradj otthon a fenekeden!
2020. nov. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem már sehol nem mennek ki, nekünk a mentőallamoshoz kellett mennünk, ott vették le a mintát. Szaglásvesztés volt az egyedüli tünet
2020. nov. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Majdnem de végül jobban lettem és bejöttem dolgozni. :D
2020. nov. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Előző héten lett hőemelkedésem, fejfájásom, torokfájásom. Na, nekem konkrétan semmi nem utalt ezen felül koronára, de a háziorvos azonnal kijelentette, hogy önkéntes házi karantén, és ha gondolom, tesztre is kiír. Kértem, reménykedve, hogy hamarabb szabadulok. Tegnap hívtak fel, hogy ha nem súlyos az állapotom, akkor kocsit nem küldenének a leterheltség miatt, de ha el tudok menni az egyik tesztelő helyre, akkor menjek. Mentem, kb 3 perc volt az egész várakozással együtt.

Legyél picit határozottabb a háziorvossal, utána pedig menj el teszteltetni, ha felhívnak. Te is megemlítheted, hogy kocsi helyett szívesen elmész te magad egy kijelölt teszt helyre.

És még azt hittem az én orvosom inkompetens. Van lejjebb.

2020. nov. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!