Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mikor dönt úgy egy kórház...

Mikor dönt úgy egy kórház vezetése, hogy a nem koronás vírusosoknak fenntartott lélélégésztető gépet is covidosok kapják meg?

Figyelt kérdés
Adott egy kórházban mondjuk 10 lélégésztetőgép. 8 koronavírusosoknak fenntartva 2 egyéb betegségben szenvedőknek. telítődik a 8 ágy de jön egy újabb covidos beteg. Ha megkapja nem neki nem fenntartott gépet, akkor kockáztatják azt hogy egy baleset esetén nem tudják ellátni a beteget. De ha adják oda neki úgy meghalhat, hogy van üres lélegeztetőgép.

#pandémia #koronavírus #Covid-19 #lélegesztetőgépek
2020. nov. 14. 07:22
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Na kérlek, pont emiatt minden óvintézkedés tavasz óta, hogy ez ne legyen.

Lélegeztető egyébként van elég. Személyzet nincs hozzá.

De jelenleg az a protokoll, hogy amelyik osztály telik, az osztályra érkező új beteget átirányítják másik kórházba.

Értem a nézöpontodat, de amíg van eszköz, a covidost se engedhetik megfulladni, miközben ott áll üresen két lélegeztető.

2020. nov. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha már minden kapacitás telítődik és nem tudja átvenni más intézmény, akkor a jobban védhető életet kell menteni, nem lehet különbséget tenni covidos és nem covidos között.


Ha már minden intenzív ágyon covidos van és bejön egy balesetes, akinek - intenzív terápia mellett - jobbak az esélyei, mint a legrosszabb kilátásokkal rendelkező covidosnak, akkor a helyére kerül (ugyanis megkezdett kezelés nem részesül előnyben a meg nem kezdettel szemben).


MOK által kidolgozott irányelvek: [link]


De úgy tudom, erre a pontra még nem jutottunk el, ahogy az egyes írja, ha helyileg telítődik is a kapacitás, más intézménybe még át lehet irányítani.

2020. nov. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Már a totális telítődés előtt elkezdik átirányítani a betegeket máshová pont azért, hogy ne legyen ilyen. De amíg van üres gép, és ott van helyben egy (bármilyen) beteg, akinek szüksége van rá, nyilván nem fogják csak úgy végignézni, ahogy megfullad, hanem gépre teszik.
2020. nov. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Győrben már nincsenek messze ettől, legalább is így hallottam. /én is itt lakom/
2020. nov. 15. 15:43
 5/5 anonim ***** válasza:

"legalább is így hallottam"

Nem kell mindent elhinni. Nem tesz jót az immunrendszernek.

2020. nov. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!