Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lehet buta kérdés, de az...

Lehet buta kérdés, de az étel, ital mennyire befolyásolja a PCR teszt hitelességét/eredményét?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert nemrég hívott fel a műszakvezetőm, hogy úgy készüljek fel hétfőn, hogy délelőtt 10 órától minden alkalmazottól mintát vesznek, így előtte nem szabad enni/inni.

És akik már átestek a teszten, mi a véleméynetek, mennyire kibírható/kellemetlen az eljárás?

Válaszotokat előre is köszönöm!



2020. nov. 21. 19:16
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi, ital alatt nem az alkoholra értettem, hanem tea, víz, üdítő, rostoslé stb..
2020. nov. 21. 19:17
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Be kell tartani a szabályt.

Se enni, se inni.


Elviselhető az eljárás.

A garatból (ami, ugye, közel van a légcsőhöz,

tüdőhöz) és az orrodból, pontosabban az orrüregből vesznek mintát.

2020. nov. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De olyat is mutattak videót hogy állítólag az orr nyálkahártyából veszik le a mintát ami eléggé kellemetlen
2020. nov. 21. 19:37
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy hosszú "fültisztító pálcával" be fognak nyúlni az orrodba. Én meglepődtem, nem is tudtam hogy olyan hosszú az orrom belülről :D


Kellemetlen, de egyáltalán nem olyan borzalmas, mint amilyennek tűnik. Én fél perc után már szinte "el is felejtettem" hogy átestem rajta.

2020. nov. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Korhazban vettek tolem mintat es ott aztan nem szoltak, hogy elotte ne egyek vagy igyak. Utolag se mindtak hogy ez befolyasolta volna. De teny,ha nem akarsz egy hamis negativ eredmenyt vagy szeretned ha biztos kimutatnak fertozesed (ha egyaltalan eselyes, hogy fertozott lehetsz), akkor ne egyel es ne igyal semmit elotte, ahogy kertek annyival.


A mintavetel kellemetlen, de ha elotte ugy keszulsz hogy szornyu lesz akkor ahhoz kepest semmicskenek fogod erezni.

Ha nagyon parazol, akkor gondolja arra, sokkaljobb hogy eleg egy palcika vattas veget megforgatni az orrodban es a torkodban,mint ha ez egy vastagbelkolonoszkopia, vagy rectalis mintavetwl vagy gyomorszondalekuldos mintavetel lenne. Szoval ez kelemetlen, de nem faj, nem veszelyes stb. Es kb 20 masodperc se.


Utana fajhat vagy kaparhat par napig a torkod, de csak ha erzekeny vagy. En oklendeztem egyet a.ikor a torkomra nyomtak le, de sokan masok is. Szoval ettol nem lettem kevesebb es senki nem rohogott ki.

2020. nov. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Na mindenki válaszát köszönöm, túl vagyok a teszten ^^

Amúgy csak az orrból vettek le mintát, de az a poén hogy semmi értelme nem volt annak, hogy a szűrővizsgálat előtt ne együnk és ne igyunk, mert az nem befolyásolta volna az eredményt, többen jelezték hogy nyugodtan lehetett volna előtte enni és inni.

Amúgy meg valami borzalmasan szr brutális érzés volt xD

Az ellenségemnek se kívánom azt amin átestem, de megérte...

NEGATÍV lett a CoVid gyorsteszt eredmény.

2020. nov. 23. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!