Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy előzzük meg, hogy a...

Hogy előzzük meg, hogy a család ne fertőzze össze magát?

Figyelt kérdés

Már arra is gondoltam, hogy kellene vásárolni gyors teszteket, viszont nekem most megint ideiglenesen nincs munkám, kormánytámogatást kapunk, de őszintén szólva azt sem tudom hogy akkor most fél fizut kapunk, vagy egészet , vagy hogy rendesen megkapjuk hónap elején decemberben vagy nem kapunk semmit és majd egyszer valamikor kifizeti a kormány, semmit nem tudok...de mégis azt érzem, hogy talán ez az egyetlen megoldás.

Párom még a munkahelyén meg tudja oldani, de most 2 hetente jönnek a szüleim, akkor 2 hetente teszteljen?

No és ez a gyors teszt állítólag nem is olyan megbízható.

Apukám kemoterápiára jár , mindketten veszélyeztetett kategóriába tartoznak és valamit tenni szeretnék, hogy ne kapjak teljes idegösszeomlást áprilisig amíg a kezelések tartanak..

A környezetemben egymás utána betegednek meg, legutóbb barátnőméknél az egész család egy családi összejövetel után.

No és apropó családi összejövetel, a párom családjában a szülinapokat meg karácsonyt meg minden ünnepet tartani kell szóval tehetetlennek érzem magam..Ha most a szüleimnek nem kellene itt aludnia nálunk a kezelés idejére, én nem találkoznék velük áprilisig sem ha kell, csak hogy védjem őket, de most ezt nem tehetem meg.

Szóval azt hiszem, ha valamit nem találok ki bekattanok tavaszig...

2 hetente Pcr tesztre nem lesz pénzem főleg, hogy most megint ki tudja meddig nem kapok rendes fizetést.

Múltkor úgy oldottuk meg, hogy én végig maszkban voltam itthon, de páromat nyilván nem kérhetem erre, hogy 2 napig maszkban legyen a lakásban, no meg apukám is ideges volt, hogy ha így paráztatom magam akkor inkább nem alszanak itt megoldják máshogy...

Ebben a hülye a helyzetben mindnenki sík ideg már, de hát én őket szeretném védeni, hogy ne kapják el, viszont tosztában vagyok vele , hogy tavaszig nem lehet így élni, hogy most akkor amíg itt vannak messze ülünk egymástól stb stb..

Már így is a holnapi szülinaptól szabályosan rettegek mert itt leszünk 8-an párom családja meg én , és hát ott is sokan olyan helyen dolgoznak , ami nem éppen veszélytelen.

Már azon agyalok , hogy én nem eszek velük, hanem végig maszkban fogok ülni.

Szerintetek a gyors teszt megoldás lenne , hogy ne csavarodjak be teljesen?:D

Ti hogy oldjátok ezt most meg?

Más is ennyire fél, hogy összefertőzik egymást a családok?

Jah azt nem is kell írnom ezek után, hogy én megmondtam a barátoknak is, hogy egy hónapig egészen biztosan senkivel nem fogok találkozni.



2020. nov. 16. 07:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
76%

A teszt nem véd meg.

Miért ne kérhetnéd meg a párodat, hogy legyen maszkban? Az lenne a normális, ha magától eszébe jutna.

És kerek perec megtiltanám a lakásban a családi összejövetelt, ennyi.

2020. nov. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
51%

Az egyetlen védekezési mód jelenleg a kapcsolatok minimális, szükséges szintre való csökkentése. A születésnapozás nem szükséges, ki lehet bírni nélküle is, meg lehet tartani online is. De ha már muszáj megtartani, akkor meg kell kérni mindenkit hogy maszkban legyenek és nyissátok ki az ablakot. Ha ez sem megoldható, akkor marad a rettegés.

Mi nem találkozunk a családdal, annak ellenére hogy kb. mindenki otthonról dolgozik, de nem kockáztatunk. Októberben találkoztunk utoljára a szülőkkel, de akkor is maszkban voltunk és nagyrészt a kertben, mert még jó idő volt.

2020. nov. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

hát sajnos az az én ötletem volt, mert ők étterembe akartak menni még 2 hete, és akkor én mondtam , hogy ok akkor legyünk inkább nálunk.(itt legalább ki lehet nyitni az ablakot, elég nagy a nappali.

Igaz, most nincs is étterem azóta, de most ha nem nálunk akkor anyósnál vagy máshol tartjuk, ahol még kisebb helyen lennénk...

Sajnos nem akadályozhatom meg, hogy a párom találkozzon a családjával..

Amúgy is találkozgatnak a hét más napjain, szóval ezzel nem tudok mit csinálni..(olaszos család, nekik nagyon fontos a találkozás)

Elég annyit írnom, hogy múltkor amikor pároméknál 3 covidos volt a munkahelyen, akkor is menni kellett ebédelni, pedig ott volt a 80 éves nagypapa...szóval...nekik fontosabb, hogy találkozzunk, mint az elővigyázatosság..ha lemondom a szülinapot akkor is megtartják , és akkor még ennyit sem tehetek, amit most, hogy figyelek arra , hogy nyitva legyen ablak stb..

Szóval tényleg azt érzem, hogy tavaszig bekattanok, ha nem találok ki valamilyen megoldást.

Engem egy gyorsteszt megnyugtatna, csak kb 100.000 ft egy doboz...

2020. nov. 16. 08:10
 4/22 anonim ***** válasza:
53%
Akkor találkozzanak náluk, már az is megoldás, ha nem nálatok tapogatnak össze mindent, amit aztán a beteg édesapád.
2020. nov. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

hát mindent fertőtleníteni fogok, lesz rá egy teljes hetem..arra gondoltam, ha szereznénk egy doboz gyors tesztet, akkor talán ha 2 hetente tesztelnénk magunkat mégis több lenne mint a semmi nem? Vagy ezek nem megbízhatóak??

Amúgy maszkban lennénk csak a vacsora alatt vennénk le.(ezt már múltkor is így csináltuk, szóval erre az ő családja is figyel)

2020. nov. 16. 08:16
 6/22 anonim ***** válasza:
68%
Csak azt nem tudom, ha te eldöntötted, hogy jöhetnek, stb, és csak a teszt érdekel, akkor miért kérdeztél...
2020. nov. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
76%
Inkább vitaminokat vegyél gyorstesztek helyett (D és C), és ne parázz rá ennyire. A stressz rossz hatással van az immunrendszerre. Az órákig nyitott ablak télen nem biztos, hogy jó ötlet.
2020. nov. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
68%
Már bocsánat, de a párod és a családja nem normálisak.
2020. nov. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
44%
Ne haragudj de nem a rákos szülő az első most? Őt kell maximálisan védeni mert ő az aki belehal ha elkapja. Kezdjük ott, hogy miért alszik nálatok a kezelés előtt/után? Vagy ezt kéne kiküszöbölni most és a apukádat barmilyen módon hazafuvarozni a kemo után azonnal. Ha te vezetsz szerezz be kn95 maszkot és az legyen rajtad és rajtuk is. Vagy ha mindenképp nálatok kell aludjon akkor be kell szüntetni minen más emberi kontaktot ami nem kötelező. Értsd munkábajárás vásárlás. Miért van olyan párod aki a családjával összejár most bulizni veszélyeztetve ezzel az apád életét? Komolyan nem is értem? Nem szeret téged? Most nem a születésnap a fontos hanem az hogy mindenki túlélje. Nekem is 75 évesek a szüleim. Nálunk is volt sok ünnepség korábban. Hát most nincs. Anyám hiába erősködik nem találkozom vele. Mert eddig dolgozni jártam, sok ember között voltam. Nem akartam megfertőzni. Most végre HOban vagyok, úgy hogy 2 hét múlva majd sétálok vele egyet maszkban de ha nem kerültem volna HOba akkor nem lehetne mert nem akarom megfertőzni. Muszáj ezt most megérteni a párodnak is.
2020. nov. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, nyilván igazatok van és igen azt kellene mondanom a páromnak, hogy akkor tavaszig ne találkozz a családoddal, hogy az én családom nyugodtan itt lehessen arra a pár napra...tudom, hogy ezt kellene tennem , de mégis úgy érzem, nem kérhetem erre a páromat.

Nem választhatom el őt a saját családjától..

6-os végülis igazad van, valóban ha csak rajtam múlna minden találkozást megszüntetnék de van egy párom , akinek szintén van egy családja és azért az sem elhanyagolható..

talán az lenne a megoldás, ha egy albérletet kivennénk nekik erre az időre, de ki ad ki tavaszig albérletet..:S

Azon vagyok, hogy kezdjek vezetni, 2 hét múlva kezdhetek gyakorolni, már meghosszabbítottam a jogsimat, csak 13 éve nem vezettem.

A páromnak nincs és nem is akar jogosítványt.

Amúgy is meghosszabbítottam volna, most meg pláne , mert akkor így megoldható lenne, hogy hazavigyem aput a kezelésekről, de lehet úgy fognák fel, hogy le akarjuk rázni őket.

Most azt gondolom a mi korosztályunk (huszas, harmincas) sokkal felelősségteljesebben gondolkozik, mint ők..

nekik nagyon szokatlan ez az új helyzet, a mi korosztályunk sokkal könnyebben tud most alkalmazkodni ehhez az új helyzethez azt gondolom.

2020. nov. 16. 08:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!