Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha náthát jelentek a háziorvos...

Ha náthát jelentek a háziorvosnál kijönnek covid tesztet végezni?

Figyelt kérdés
Ha azt mondom,hogy náthás vagyok és nem akarom terjeszteni a munkahelyen, mert gyerekekkel dolgozok. Elmondom hogy nincs komoly bajom csak megfázás, mondjuk torokkaparás, köhögés, hőemelkedés enyhe, akkor is kijönnek autómatikusan covid tesztre?

2020. dec. 9. 14:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%
Nem jönnek ki covid tesztre mert már nincs rá kapacitása az egészségügynek, neked kell bemenned. Gondolom feltesz néhány kérdést, hogy találkoztál -e az elmúlt két hétben covidossal, van -e nehéz légzésed, érzel -e szagokat, ízeket és a válaszok fejében dönt a továbbiakról.
2020. dec. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Hat nekem ugy kellett konyorogni tesztert, majd meghaltam, emiatt nem fognak tesztelni, viszont termeszetesen tappenzre mehetsz attol meg.

Talan ha nagyon lelkiismeretes, akkor elkuld tesztre, de nem tudom, a kornyezetemben senkinek nem ment annyira egyszeruen ez.

2020. dec. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a férjemmel csak hőemelkedésünk volt, el kellett mennünk mintavételi pontra. Mire időpontra eljutottunk (2 nappal később) már az ég világon semmi bajunk nem volt de a teszt pozitív lett. Szóval a covid se feltétlen jár tüdőgyulladással, magas lázzal egyebekkel.

És igen, amit felsoroltál szerintem tesztelnének téged is.

2020. dec. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok, nekünk ez friss, most szombati volt a teszt.

A gyereket szeptemberben nem tesztelték csak 10 napig itthon kellett lennie, mikor ugyanígy hőemelkedése volt. Szóval lehet orvosfüggő is.

2020. dec. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Apukám élettársa 2 hete kezdett köhögni, nem volt semmi egyéb tünete, a háziorvos pár nappal később kért tesztet. Kb két nappal később felhívták, hogy be tud e menni tesztelésre, nem tudott. Rá két napra kijöttek tesztelni.
2020. dec. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Függhet ez sok mindentől.

Én most vagyok ilyen helyzetben, szombaton megfáztam, köhögtem, kapart a torkom, fáradékony voltam, hőemelkedésem volt. Orvos hétfőn nem kért tesztet, nem is gyanakodott Covid-ra, ma kellett visszahívnom, hogy mi változott, de szerencsére javult sokat az állapotom, így nem lesz teszt. Van amikor az orvosok kivárnak, csak pár nap múlva, ha fokozódnak a tünetek, akkor kérnek, de alapból egy megfázásos tünet nem indokolja.

2020. dec. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
És ilyenkor a háziorvos kijön lakásra megnézni a beteget? Mert ugye bemenni nem lehet csak telefon van.
2020. dec. 10. 07:46
 8/16 anonim válasza:
100%
Nem megy a háziorvos sehova. Már hónapok óta telefonos gyógyítás van.
2020. dec. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
60%
Dehogy jon ki :DD Orulok, ha a telefont felveszi.
2020. dec. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
Egy nátha miatt nem fog senki kimenni, de amúgy mennek ki betegekhez most is, csak aki gyanúsan covidos, oda valószínűleg nem, ha meg sürgős eset, akkor mentőt kell hívni.
2020. dec. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!