Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A háziorvosomat "helyettesítő"...

A háziorvosomat "helyettesítő" orvos írhat fel e-receptet, vagy azt csak "A háziorvos" teheti meg?

Figyelt kérdés

Nagy az én problémám, mivel szükségem lenne egy gyógyszerre (ahogy általában szokott ez lenni, mikor éppen elfogy), viszont a háziorvosom jelenleg szabadságon van egészen karácsonyig és egy számomra ismeretlen (egyedül a nevét ismerem, mert ő is helyi orvos ugyebár) doki helyettesíti. Ha tőle kérem el a receptet akkor ő kiadhatja vagy arra csak az "eredeti" háziorvos jogosult?


Saját logikám alapján azt gondolnám, hogy a helyettes azért helyettes, mert mindenben helyettesíti a távollévőt, de néha egészen furán tudnak működni a magyar egészségügyben (is) a dolgok. Mennyire kell neki magyarázkodnom majd a gyógyszert illetően? Az eredeti orvos mindent tud amit tudnia kell, de ez az idegen doki nem. Neki is el kell majd mesélnem mindent? Mekkora esély van rá, hogy öntörvényűen közli, hogy nem írja fel, és felülbírálja a kollégája döntését?



#helyettesítés #orvos #nem az eredeti orvos #Írd fel duplahelyettes! #a magyar egészségügy labirintusa
2020. dec. 11. 23:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A helyettes orvos mindent írhat, mint az, akit helyettesít, DE dönthet úgy, hogy nem ír fel valamit, mert szerinte szakmailag nem indokolt. Egyébként helyettesítés alatt nem szoktunk belenyúlni az egyébként jól működő gyógyszerelésekbe.


Üdvözlettel egy háziorvos

2020. dec. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igy igaz, írhat.


Kedves háziorvos, azt meg tudod mondani, hogy táppénzre is kiirhatjatok e a másik orvos betegét helyettesiteskor?


Mert nekem pár éve kellemetlen incidensem volt a helyettes orvossal (cirka 5 évente lát haziorvos, de akkor már erős tünetekkel, ami általában influenza szokott lenni, semmilyen enyhe vagy közepes tünetekkel nem megyek orvoshoz amúgy), mert nem akart kiirni, csak antibiotikumot írt fel, pedig nyilvánvaló volt hogy nagyon rosszul vagyok, mandulam teljesen be volt gyulladva és alig tudtam nyelni, beszélni.


Bocsi az off - ért, de ez tényleg érdekel, és valamennyire témába is vág.

2020. dec. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Táppénzre is tudunk venni. Nem értem mi baja volt a kollégának, teljesen indokolt lett volna a dolog.
2020. dec. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm szépen a választ. 😊 Végül felvett, csak kellemetlen volt a szituáció, mindenáron azt akarta, hogy jöjjek vissza a saját orvosomhoz és ő majd kiír. Lehet hogy akkor köztük volt valami megállapodás talán, hogy egymás betegeit csak akkor írjak ki, ha nagyon muszáj. Egyébként 5 napról volt szó (hétvégével együtt), mert 5 napos volt az antibiotikum kúra ideje is.


Meg egyszer köszönöm a választ, joejt mindenkinek.

2020. dec. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!