Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ez szokás a háziorvosoknál?

Ez szokás a háziorvosoknál?

Figyelt kérdés
Mivel a saját háziorvosom szabadságon van, így a helyettesítésre mentem el, egy másik orvoshoz egy másik rendelőbe. A tüneteim tipikus megfázásos tünetek volt, láz nélkül, de már egy hete. Azzal kezdte az asszisztens, hogy vérnyomást és lázat is mért. Ezen meglepődtem, mert a saját háziorvosom még sosem mérte meg a lázam és vérnyomásom sem. Ezek után felmerült bennem a kérdés, hogy ezekt vajon csak a helyettesítés miatt tette, hogy minél alaposabb legyen egy másik orvos hekyettesítése során, vagy másoknak is mindig elvégzik alapból ezeket a kis vizsgálatokat? Nekem máskor ha ilyen tünetekkel kerestem fel a dokim, akkor megvizsgálta a hátam, mellkasom és megnézte a torkom. Ennyi történt.

2019. márc. 4. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem pont fordítva volt. A rendes orvosom túlbuzgólkodta a gyógyítást, olyan típusú daganattal küldött volna kemo-ra, amire nem is szoktak adni, a helyettesítő doki meg majdhogy nem vállat vont, hogy "na és?", amikor mutattam neki a friss, egy hetes műtéti heget.
2019. márc. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Háziorvosa válogatja. Nekem mondjuk gyerekkoromban mérte meg a rendelőben a háziorvos a lázam, mert szerintem azt gondolta, hogy csak lógni akarok.

A mostani mindent túlparáz, EKG-t csinál, fel kell feküdni az asztalra, egy beteg fél óra.

Szóval tényleg háziorvosa válogatja. Mondjuk ha nem vagy lázas, én magam kúráltam volna magam, mert ebbe az influenzás időszakban jobb, ha nem üldögél a váróban az ember. A gyógyszertárakban most már nagyon jó szereket lehet kapni sima megfázásra. Ha lázad lenne, az nyilván más tészta.

2019. márc. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gondolom mivel nem ismert még, csinált egy gyors állapot felmérést, hogy alapvető információkhoz jusson, valóban orvosa válogatja, melyik mit tart fontosnak, hogy áll hozzá.
2019. márc. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nincs lázam, de már több mint egy hete nem enyhültek egyáltalán a tüneteim, ezért döntöttem úgy, hogy elmegyek, nehogy rosszabbodjon.
2019. márc. 4. 13:43
 5/5 anonim ***** válasza:

"Azzal kezdte az asszisztens, hogy vérnyomást és lázat is mért."

A helyettes asszisztens véletlenül nem fiatal pályakezdő orvos volt véletlenül? Bennük még úgymond megvan a tanult módszerek iránti berögződés és még nincsenek belefásulva sem a szakmában, szóval vígan elvégzik rajtad az összes tesztet. Az idősebb orvosok vagy b. az egészre vagy tapasztalatból kihagynak egy-két vizsgálatot, mert tudják, hogy nem valószínű a probléma.

2019. márc. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!