Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nagyon belázasodtam, ráz a...

Nagyon belázasodtam, ráz a hideg, mindenem fáj és nincs ott a háziorvosom, meg helyettesítés sincs írva. Ha elmegyek este az ugyeletre, mit fog velem csinálni? Meg soha nem voltam ugyeletesnél, mennyire alapos a vizsgálat?

Figyelt kérdés

2016. nov. 25. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lázcsillapító, vizes borogatás, forró tea és fekvés. Ennél többet az ügyeleten se tudnak mondani.
2016. nov. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Megnézi a torkodat, megvizsgálja tödődet ő is. Lehet,hogy morogni fog,mert ez nem ügyeleti eset,de akkor mondd el neki,hogy nincs az orvosod és helyettesítés sincs kiírva. De ha "csak" ennyi panaszod van,ez vírusfertőzésre utal,amire külön gyógyszert nem fogsz kapni,csak a tüneteket kell csillapítani úgy,ahogy előttem leírták. Ezeket csináld addig is.
2016. nov. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ügyelet mindig,mindemhol van( a legkisebb faluban is). Hívd azt. Ha van lázcsillapító otthon,alkalmazd. Ha nincs, hidegvizes torölközős borogatás mellkasra, vagy hidegvizes ülőfürdő kádban. Mennyi a "lázad"?
2016. nov. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Koszi. 40 felé tartok, már vettem be Rubophen-t, kb. 15 perce, remélem segít.

Szerintem is csak influenza: lázas vagyok, fáj a hátam, kohogok, szédulok.

2016. nov. 25. 11:16
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha már fáj a hátad az lehet tüdőgyulladás is. Szóval jobb ha elmész az ügyeletre.
2016. nov. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez már nem játék. Valaki hívja hozzád az ügyeletet(mindig,mindenhol vsn),te,szúleid,szomszéd,akárki. Magas a lázad.
2016. nov. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak influenza, akkor úgysem kapsz rá semmit, lázcsillapítás, ágynyugalom és tea, de ha nem megy le a láz, továbbra is 40 körüli, valamint fáj a hátad, vagy mellkasod, akkor kihívhatjátok az ügyeletes orvost.
2016. nov. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem sima influenza és az ugyeletre kár menni. Ott általában nincs vizsgálat.
2016. nov. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bérescsepp engem kihozott belőle orvos nélkül.
2018. márc. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!