Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Beoltassam magam a covid19...

Beoltassam magam a covid19 ellen akkor is ha már túl vagyok rajta?

Figyelt kérdés
Elsősorban orvosok és egészségügyi dolgozók válaszát várnám. Tudom hogy elméletileg 2 hónap után újrafertőződhetek, és még mindig veszélyes lehet, de nem tudom mivel ad nagyobb vagy több védetséget az oltás, mint hogy van már bennem ellenanyag. Nem félek az oltástól, szerintem butaság az a nagy felhajtás ami körülötte van, de végsősorban nem tudom eldönteni felvegyem-e. A válaszokat előre is köszönöm

2021. jan. 11. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
Elobb-utobb valamilyen modon kotelezo lesz, szoval kar ezen gondolkozni. Ha nem vagy egeszsegugyis vagy veszelyeztett kategoria, akkor az utolso korben fogod megkapni, addigra meg akar tizszer is lehetsz koronas, mert nem mostanaban lesz.
2021. jan. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Nem.
2021. jan. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az oltó orvos majd megmondja. Ha fölöslegesen nem akarsz addig eljutni, hogy vele találkozhass, akkor hívd fel az ingyenes koronavírus-vonalat, vagy írj nekik egy emilt és kérdezz rá.
2021. jan. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
29%

Nem mindenkinél alakul ki a védettség, de azért elég ritka, hogy ne legyen, és az is ritka, hogy hamar elmúljon (ezért ilyen ritka az újrafertőződés). Szóval egyelőre biztosan nem érdemes oltatni magad, egyszerűen azért, mert nem érdemes mások elől elvenni az oltóanyagot.


Idővel viszont valóban csökkenhet vagy elmúlhat a természetes védettséged. Ezt fenn lehet tartani oltásokkal - talán évi ismétléssel, talán ritkábbal, még nem tudjuk. De simán ráérsz várni, hogy már ne legyen hiány az oltásból.

2021. jan. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Úgy tudom az egészségügyi dolgozókat - akik covidosak voltak - 6 hónapig nem oltják be.
2021. jan. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
15%

5-re: 3 hónap ez az időtartam.


Kérdezőnek:

Igen, oltasd be magad. Nem tudhatod, mennyi ellenanyag termelődött benned a fertőzésed alatt. Ha voltak rendes tüneteid, akkor valószínűleg tisztességes mennyiség termelődött, de biztosra akkor mehetsz, ha beoltatod magad. Egyébként a védettségi igazolásod is 6 hónapra szólna, ha csak a fertőzést kaptad el, de korlátlan időre, ha beoltatod magad. Ennek akkor lesz jelentősége, ha védettségi igazolás birtokában szabadabban lehet majd élni, utazni, mint anélkül.

2021. márc. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!