Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tudom. A könyökötökön jön ki...

Tudom. A könyökötökön jön ki a téma, de beoltassam magam h1n1 ellen vagy sem?! Egyszerűen már megbolondulok, nemtudom mi a jó

Figyelt kérdés
Apukám ÁNTSZ dolgozó, mindenképp aztmondja oltassam be magam, mert nem lehet ártalmas az oltás... másikrészről meg ottvan a sok negatív vélemény, meg saját elmém szerint sem bízom az oltóanyagba, de 1szerűen nemtudom mit tegyek már!!! Segítsetek léci és boccs h ezredszer is megkérdeztem a kérdést...
2009. nov. 22. 19:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Hát ha csak apukád miatt oltatnád be magad, de te saját érzésed szerint nem tennéd, akkor a szívedre halgass és ne oltasd be magad! úgy cselekedj ahogyan érzed. szerintem.
2009. nov. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg apukádat,hogy a mutálódott vírus ellen is jó e az oltás? Mi az esélye annak,hogy a régi vírust kapod meg,és nem a mutálódottat vagy a másik influenzát ?

Talán olvassa el a Duna TV-en adott kutatóorvosok(Ha jól emlékszem dr.Lenkei a nevük ) interjúját arról,hogy miért nem lett rendesen tesztelve az oltóanyag,és miért nem javasolják a beadását.

Amúgy pedig sem Szlovákiában.Lengeyelországban nincs oltás,még sincs nagyobb járvány,mint amiről nálunk beszélnek,( Felénk pl.egy-két emeber beteg csak a szokásos influenzától )

2009. nov. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
2009. nov. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Most mindegyik döntés rossz. Ha nem oltatod be magad, akkor az ,mert mivan ha elkapod és ha beoltattad volna magad nem kaptad volna el. Ha beoltatod, mi van ha nem is hat és megbetegszel tőle stb. Egyéni döntés.Én nem oltatom be magam, nem hiszek ebben az oltóanyagban. Amúgy is csak a média fújta fel a dolgot. A "rendes influenzában" is sokan meghalnak, mégse verik nagy dobra. Szerintem a dolog kulcsa abban van, hogy meg kell erősíteni az immunrendszert. Szedj C-vitamint, egyél sok gyümölcsöt-zöldséget, pihenj sokat, öltözz melegen, gyakori kézmosás, ne egyél más után stb.
2009. nov. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

hát én cukorbeteg vagyok, szóval beoltattam magam már egy hete, de semmi bajom nincsen.

szóval szerintem semmi rossz nem történik, ha beoltatod magad. meg amúgyis már nagyon sokan beoltatták magukat. meg ha valahol rákeresel, hogy mik vannak az oltóanyagban, meglátod, hogy semmi olyan amitől bajod lehetne!

de mondjuk én nem nagyon értek hozzá :S :D

2009. nov. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
54%

Hát valószínű, hogyha olyan anyag lenne benne, amitől beteg leszel majd nyilvánosságra hozzák. Egy hét után még nincs bajod, de 2 hónap múlva sem lesz?:S Remélem nem :S Azt olvastam, hogy a 80 évvel ezelőtti, törzs influenza ellen oltanak, nem a h1n1 ellen. Szerintem felesleges az oltás. Ha mutálódik, már nem hat. Márpedig már mutálódott :/

20:00-ás voltam

2009. nov. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
54%

Senki a Földön nem akar neked annyira jót, mint a Szüleid : hallgass Apukádra!!!... Ha bármi kétely lenne az oltás körül vagy nem védene a súlyos szövődmények ellen, akkor ő lenne az első, aki lebeszélne róla (ráadásul ő még ért is hozzá).


Nekem az volt az első, hogy beoltattam a gyerekeimet, utána mi felnőttek is elmentünk oltásra : ha csak 1% esélyt kapunk, hogy a veszélyes szövődményeket kivédjük, akkor azt az 1%-ot ki kell használni!


========================


[link]



Tévhitek és cáfolatok: Kérdések és válaszok a H1N1-ről Dr. Németh Zoltán orvostól


A H1N1 miért veszélyesebb a hagyományos influenzáknál?


* A H1N1 ellen senkinek nincsen korábbról semmilyen védettsége!

* Az immunrendszerünk nem ismeri fel a vírust, ezért időbe telik, mire elkezd ellene védekezni, a vírus pedig gyorsan szaporodik


Milyen tünetei vannak a H1N1 vírusfertőzésnek?


* Nem lehet megkülönböztetni a hagyományos influenza okozta tünetektől

* Láz - általában magas

* Izomfájdalom

* Levertség

* A tünetek hosszabb ideig tartanak: 3-4 nap helyett akár 5-7 napig


Mit okozhat a H1N1 vírus?


A fertőzöttek körülbelül 1 százalékában

* Hosszan (több napig) tartó magas láz - 39 °C felett

* Súlyos tüdőgyulladás

* Súlyosan károsíthatja a légutak nyálkahártyáját - vérzéses gyulladás

* Agyhártya- és agyvelőgyulladás


„Az influenza elleni védőoltás veszélyesebb, mint a H1N1 fertőzés."


* Ez egy tévhit!

* A védőoltás elölt kórokozót tartalmaz, nem fertőzést okoz, hanem aktivizálja az immunrendszert

* A vírus aktív, élő kórokozó. Hatása kiszámíthatatlan az emberre nézve


Mekkora valószínűséggel óv meg az oltás a betegségtől?


A védőoltás nem jelent abszolút védettséget, csak a betegség súlyosságát és kockázatait tudja csökkenteni és kivédeni, ez a védőoltás lényege


Az oltás egy nagy üzlet?


* Eddig három oltóanyagot engedélyezett az Európai Bizottság

* Európa legtöbb országában előre megrendelték az oltóanyagot a gyártóktól

* Vannak olyan országok is, akik semmilyen szerződéssel sem rendelkeznek

* Vannak, akiknél a tárgyalások még folyamatban vannak

* Magyarország saját oltóanyag-kapacitással rendelkezik

* A lekötött mennyiség adott (hatmillió adag)

* A gyártási és engedélyezési folyamat megtörtént


„Azért reklámozzák, mert nem akarják, hogy a nyakukon maradjon a sok oltóanyag."


* A kormány majd csak jövőre fizet a vakcináért

* Az Omninvest Kft. a nyugat-európai ár egyharmadáért szállítja az oltóanyagot

* Sok külföldi vevő jelentkezett, de senkinek nem adtunk el (eddig) oltóanyagot


„A H1N1 az egészségeseket nem betegíti meg."


* Eddig a világon körülbelül 6-7 ezer halálesetről tudunk

* Európában körülbelül 300 haláleset

* Magyarországon 7 haláleset

* A halálesetek körülbelül 50 százalékban egészséges emberek voltak,a 25-60 éves korosztályban


„A magyar védőoltás kevésbé biztonságos, mint a külföldi."


Kétféle technológia létezik:

1. A teljes vírust tartalmazza elölt formában - ilyen a magyar is

2. „Hasított" vírust tartalmaz (split), tehát a vírusnak csak egy kis részét


Magyar vakcina - teljes vírus

- Nem jelent nagyobb kockázatot, mert a vírus nem él

- Mind a nyolc antigén ellen kialakítja a választ az immunrendszer

- Csak a külső felülettel találkozik az immunrendszer

- Ausztriában, Németországban is teljes vírussal oltanak


Külföldi vakcina - hasított vírus

- Kevés mellékhatás várható a védőoltástól

- Csak a most fertőző H1N-alfaj ellen véd

- A vírus belső felületével is találkozik az immunrendszer - felesleges terhelés

- Magyarországon nem lehet kapni


„A magyar vakcina kipróbálására és engedélyezésére nem szántak elegendő időt."


* Az Európai Unióban gyorsított engedélyezési eljárást dolgoztak ki

* A magyar oltóanyag „modellvakcina": nem új, hanem körülbelül 50 éve ugyanezt a technológiát alkalmazzuk, csak a vírust kellett kicserélni H1N1-re

* Az EU-ban eddig csak modellvakcinák kaptak engedélyt


„A magyar oltás higanyt tartalmaz, ami mérgező és ártalmas"


* A vakcina higanytartalmú vegyületet tartalmaz: thiomersal az oltóanyag tartósítószere

* Nagyon alacsony (mikrogrammnyi) mennyiség

* Nem alakul át fémhigannyá

* Egy hét alatt kiürül a szervezetből


„A védőoltás a gyerekeknél autizmust okozhat."


* Ez tévhit!

* Évekkel ezelőtt lezárultak az autizmusra vonatkozó nemzetközi szakmai viták

* Ennek ellenére Angliában újra megvizsgálták: nyolc különböző tanulmány szerint sincs összefüggés az oltás és az autizmus között


„A terhes anyukáknak veszélyes lehet a védőoltás"


* A terheseknek csökkent immunrendszer-aktivitásuk van a magzat miatt

* Sokkal nagyobb veszélynek vannak kitéve, ha H1N1-vírussal találkoznak - a magas láz veszélyes a babának

* Javasolt beoltatni magukat, (2., 3. trimeszterben) a járványra való tekintettel

* Az elölt vírus nagy valószínűséggel nem fog magas lázat okozni

* A születendő gyermeket még akár féléves koráig is védheti a beadott oltás


„Védőoltás nélkül is kivédhető a fertőzés - vitaminokkal, táplálék-kiegészítőkkel"


* Ez nem igaz!

* A védőoltás sem védi ki a fertőzést, de kiküszöböli a veszélyes szövődményeket

* A vitaminok és egyéb kiegészítők nem hatékonyak ebben az esetben


„A fertőzéskor az antibiotikum csökkenti a tüneteket."


* A vírusos fertőzésre az antibiotikum hatástalan

* Vannak „antivirális" szerek, de ezek csak a fertőzés kezdetén hatékonyak és drágák - de elérhetőek


„Megelőzhető-e a fertőzés?"


* Megfelelő higiéniai szabályok betartásával csökkenthető a fertőzés terjedése


1. Ha beteg vagy, maradj otthon!

2. Papírzsebkendő és kézszárító

3. Kéz fertőtlenítése, tisztán tartása

4. Fertőtlenítés - gyakran, alaposan: kilincsek, mosdó-WC


Összeesküvés-elméletek


* A gyártók végzik a hisztériakeltést, hogy jól meggazdagodjanak

* Mikrochip, nanochip az oltásban (Új Germán Medicina)

* Lenkei-féle tájékoztatás e-mailben (Szcientológiához kötődő gyógyász)


Milyen állásponton van a szakma?


* A szakma egyértelműen és egységesen azon az állásponton van, hogy szükséges a védőoltás.

2009. nov. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsónak megjegyzem:az orvosok és a nővérek nagyrésze sem oltatja be magát.És sok orvos nem is ajánlja a betegeinek,hanem rájuk bízza a döntést.
2009. nov. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

[link]


2009. 11. 22. 13:40


Mutáns vírussal támad az új influenza + videó

Két nap alatt több mint ezren oltatták be magukat az oltópontokon a H1Nn1 ellen.


Mutálódott vírust mutattak ki a járvány két norvég áldozatánál. Nem ez az első mutáció, és szakemberek szerint nem kell attól tartani, hogy ez is elterjed. Korábban egyébként ugyanez a változat jelent meg az Egyesült Államokban, Mexikóban, Brazíliában, Ukrajnában, Kínában és Japánban, de szakemberek szerint nem kell attól tartani, hogy elterjed. Ráadásul az oltás és az antivirális szerek is hatásosak az új, mutálódott vírus ellen.


Népszerűek az oltópontok


Magyarországon jelenleg még csak 29 oltópont van, a jövő hét végére azonban már 200 lesz. Pénteken nyitottak az első oltópontok, és már az első napon is sokan, 1300-an kérték ilyen helyeken az új influenza elleni vakcinát. Az oltás ára az oltópontokon 3 ezer forint azok számára, akiknek egyébként is fizetni kell a vakcináért.


A Mikulás megúszta


És megmenekülnek a mikulásünnepségek is. Korábban a tiszti főorvos azt mondta, nem ajánlja ezek megtartását, de most helyesbített, merthogy nem veszélyesebbek, mint más tömegrendezvények.


Egy rendezvényszervező cég vezetője szerint mindenesetre nagyon sokan vették komolyan a tiszti főorvos kérését. Egy nap alatt annyian mondták le a rendezvényeket, mint máskor egy hónap alatt.


A Mikulás ünnepségeken tehát végül nem, máshol viszont lesznek korlátozások. Hétfőtől látogatási tilalom lép életbe több, így például a fehérgyarmati és a vásárosnaményi kórházban, és szerdáig iskolaszünetet rendelnek el a szarvasi általános iskolában is.


=================


Na, ennyit a mutálódott vírusról!... :-P

2009. nov. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!! Apa akarja az oltást, ő már oltatta magát, és aztmondja nagyon viszik az oltóanyagokat!! És mondja h sok a tudatlan ember, főleg iskolás tanárok, akik nemtudnak semmit a járványról, és szerinte mindenképp kell az oltás, azzal a bejegyzéssel ért őis egyet amit az utolsó hozzászoló írt!
2009. nov. 22. 20:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!