Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha valakit koronavírus miatt...

Ha valakit koronavírus miatt be akarnak vinni kórházba, az megtagadhatja a kezelést és azt, hogy bevigyék?

Figyelt kérdés
Több esetről hallottam, hogy volt akit egy sima vizsgálat miatt, vagy bokaficam vagy egyéb nem súlyos dolog miatt bevittek kórházba és másnap telefonáltak, hogy meghalt covid miatt. Ilyen közvetlen az ismerősi körömben is volt. Egy bokaficamba nem hal bele senki. Úgy hiszem, vagyis biztos vagyok benne, hogy az orvosok ölik meg az embert a koronavírusnak álcázva és itt nem a vírustól kell félni.

2021. febr. 5. 14:07
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
45%
Sok ilyen eset volt pedig idős személyek voltak az áldozatok. Bevitték semmi kis dologgal, pl. övsömör, a család pár nap múlva nem mehett mert covid osztályra vitték pozitív lett (ismerjük a tesztek megbízhatóságát). Ott pár nap leforgása alatt meghalt a kórházi viszonyok miatt. Bármilyen betegsége volt, a halál oka covid.
2021. febr. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
12%
Övsömörbe lazán bele lehet halni utolsó, szóval ennyit erről. Aki övsömör miatt kórházba kerül az alapból súlyos állapotban van.
2021. febr. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
21%
Persze övsömörbe lazán belehal covidként, szóval erről ennyit!
2021. febr. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
78%

A kérdező túloz, de mint a legtöbb meglátásban, ebben is van némi igazság. Mi is ezt tapasztaljuk a környzetünkben: az idős embert beviszik valami alapbetegséggel, tesztelik , de amíg megjön az eredmény, addig vegyes osztályra teszik. Első teszt negatív (de amíg ez megjön, eltelik némi idő). A második már pozitív, tehát covid osztályra kerül tovább.

Covid osztályon min. 1 hét és 3 tünetmentes nap után csinálnak újabb tesztet, 3 naponta ismétlik, 2 negatív teszt kell az elbocsátáshoz.

Ha ezt így végigszámolja az ember, ez min. 2 hét. Ennyi ideig fekszik egy idős beteg az ágyban, magára hagyva, látogató, segítség nélkül (értem én, hogy az ápolók nem érnek rá, "normál" esetben erre vannak a családtagok), az már önmagában is életveszélyes: pl. nem mozog, kap egy "sima" tüdőgyulladást, az már önmagában is életveszélyes lehet, ha még covidos is, pláne.

És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy a covidos osztályon mekkora hangsúlyt fektetnek az alapbetegsége kezelésére - ha egyáltalán...

Bár a covid miatti protokollok indokoltak, a látogatási tilalom is, meg megértem, hogy nem lehet minden kórházba kerülőt egyenként elkülöníteni, amíg megjön a tesztje, de ez az állapot akkor is rengeteg idős beteg halálát okozza.

2021. febr. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
54%
Több ismerősöm is volt akit az állapota miatt be akartak vinni, de se ők, se a családjuk nem hagyta. Mind meggyógyultak otthon.
2021. febr. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
48%
Ez a kérdés erősen Btk-s kategória.
2021. febr. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
56%
Igen, ha ezt Facebookon süti el a kérdező feljelentettem volna.
2021. febr. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
56%
Így is fel lehet jelenteni! Majd IP-cím alapján lenyomozzák.
2021. febr. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
0%
#18 azt tudod hogy mennyi munka lenyomozni egy ip címet vagy csak ideböfögtél valamit?
2021. febr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
63%
#19 Tudom. Egy levél a szolgáltatónak, nem nagy ügy. Úgyhogy elkezdhet aggódni az illető.
2021. febr. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!