Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért kell ekkora feneket...

Miért kell ekkora feneket keríteni az oltásnak?

Figyelt kérdés
Még a kínai vakcina is jobb, mint a Covid-19 veszélyes szövődményével kórházban feküdni. Nem szabad politikai kérdést csinálni az oltásból, az egészségből, ez pont nem az a téma. Az oltás a súlyos szövődmények ellen véd, ha valakinek ez nem tetszik, akkor kockáztasson. Én boncmesterként dolgozom az egyik vidéki kórházban, és sok olyan testet nyitottunk fel az elmúlt időszakban, akik Covid-19 szövődményébe haltak bele. Szét volt rohadva a tüdejük egy része, mert a gyulladás "megette". De károsodott a vese, olykor a máj is. És óriási a tévedés, hogy csak a krónikus betegek halnak meg. 30-as, 40-es, egészséges emberek kerültek a tepsire. Volt, akit pár héten belül elvitt. Azt kellene megérteni, hogy nem lehet tudni előre, hogy kinél mennyire súlyosan károsítja a vírus a testet. Olyan esetről is hallottam, hogy lábon kihordta a vírust, nem volt semmi tünet, aztán rá 2 hónapra kórházba került, mert akkorra jöttek elő a szövődmények. 3 hónapig lábadozott az illető, de még most sem a régi. Ezeket azért írom le, mert könnyen bele lehet halni egy-egy betegségbe, és ez a Covid-19 bizony veszélyes. Ha van a súlyos szövődmény ellen védekezési mód, akkor miért vonja meg magától az ember? Inkább politikai kérdést csinál belőle, meg elhiszi az összeesküvés-elméleteket, ahelyett, hogy elhatározná, beoltatja magát, aztán kész. Olyan egyszerű az egész. De nem, rágódnak rajta, közben mégis feszültek, mert érzik, csak jó lenne a védettség, meg félnek, hogy nehogy megbetegedjenek. Sok ismerősöm, munkatársam már be van oltva. Semmi bajuk nincs, az égvilágon semmi. Sőt, nyugodtabban mennek be dolgozni is, főleg ebben a helyzetben, hogy itt a harmadik hullám. Kérem, ha sokan tudnák, hogy például a TBC elleni BCG oltásnak mennyi mellékhatása lehet, sőt, bele is lehet halni, ha olyan rejtett betegsége van az embernek (mint történt az Magyarországon 3-4 éve, mikor meghalt a kisgyerek), akkor be sem engednék adatni. De mégis oltanak vele, ugyan kötelező, de senkit nem érdekel, nem foglalkoznak vele ennyit. Szóval nyugodtan lehet oltatni, annál hamarabb enyhítenek a korlátozásokon is.

2021. febr. 21. 13:38
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
67%

"60 éven felülieket nem kínaival oltanak, csak mondom."


Hát akkor elég tájékozatlan vagy, olvasd el, érdemes:


"Jövő héten a háziorvosok 275 ezer adag Sinopharm- és AstraZeneca-vakcinát kapnak. ELŐBBIVEL KORCSOPORTI KORLÁTOZÁS NÉLKÜL a krónikus betegeket,....


A Sinopharm-vakcinát korcsoporti korlátozás nélkül kapják ugyan a betegek, de az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-Egészségügyi Intézet honlapján található alkalmazási előírása szerint a III. fázisú klinikai vizsgálatok adatai alapján ez a készítmény a 18–59 éves népességnél bír meghatározott védőhatással. A 60 ÉVES VAGY ANNÁL IDŐSEBB NÉPESSÉG ARÁNYA ALACSONY VOLT A KLINIKAI VIZSGÁLATOKBAN (0,63 százalék). A KÉSŐBBIEKBEN AZ E CSOPORTHOZ TARTOZÓK ARÁNYÁT későbbiekben a klinikai vizsgálatok során NÖVELNI FOGJÁK, hogy közvetlen bizonyítékot nyerjenek a védőhatásra."


Magyarul az idősebbeken most fogják kikísérletezni, milyen védőhatása van!


[link]

2021. febr. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
63%

"Sok ismerősöm, munkatársam már be van oltva. Semmi bajuk nincs, az égvilágon semmi."


Honnan tudod, hogy 3-4 hónap múlva nem lesz bajuk?

2021. febr. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

#11


Akkor mégis kapják, nem szégyen tévedni. Ez semmit nem változtat azon, hogy nem idegmérget adnak be az embernek.

2021. febr. 21. 14:08
 14/27 A kérdező kommentje:

#12


Honnan tudod, hogy 3-4 hónap múlva nem-e fogsz szövődménnyel kórházban feküdni?

2021. febr. 21. 14:09
 15/27 anonim ***** válasza:
55%

"60 éven felülieket nem kínaival oltanak, csak mondom."


"Jövő héten a háziorvosok 275 ezer adag Sinopharm- és AstraZeneca-vakcinát kapnak. Előbbivel korcsoporti korlátozás nélkül a krónikus betegeket, utóbbival a 18-59 éves krónikus betegeket oltják."

[link]


Szerintem sincs amugy baj a kinai vakcinaval (valoszinuleg, mert sok informacio - pl. Phase 3 - az amugy nincsen), csak azt nem tudom, hogy mennyi hatasos az idoseknel - a virusnal mindenkepp jobb, de megeri-e a 60-70 kozotti szuleimnek most egy kinai vagy par het mulva egy Pfizer?

2021. febr. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
0%
Magamat beoltatnam a kinaival is #14.
2021. febr. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
94%

"Akkor mégis kapják, nem szégyen tévedni. Ez semmit nem változtat azon, hogy nem idegmérget adnak be az embernek."


Hát tudod, én pont 60 éven felüli vagyok és köszönöm szépen, de nem kérek olyan oltásból, amit még most kísérleteznek ki az embereken.


Igazából azt sem lehet tudni - és ezt még a szakemberek sem tudják megmondani - hogy MILYEN IDŐTÁVON VÉD az oltás?

2021. febr. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
100 szónak is 1 a vége. Én azt mondom, mindenki eldönti magában, de semmiképp sem a kínai vakcinától kell félni, hanem sokkal inkább a vírustól. Ezt célszerű észben tartani.
2021. febr. 21. 14:14
 19/27 Shai-Hulud ***** válasza:
87%

@9

Poltika?

Szerintem éppen te tolod itt teljes gőzzel a kormánypolitikát...


Magam részéről - BÁRMILYEN politikától függetlenül - olyan vakcinával vagyok hajlandó beoltatni magam,

1. amelyet elfogadott az Európai Gyógyszerügynőkság (Ennek sem az orosz, sem a kínai vakcinák nem felelnek meg)

2. Amelynek megvan a 3. tesztelési fázisa (Ennek sem az orosz, sem a kínai vakcinák nem felelnek meg)

3. Amelynek oltási igazolását később Nyugat-Európában el fogják fogadni (Ez az orosz és a kínai vakcinák esetében legalábbis kétséges egyelőre)

4. Amelyet nem egy politikus döntése alapján, hanem orvosok, gyógyszerészek javaslata alapján engedélyeznek (Ennek sem az orosz, sem a kínai vakcinák nem felelnek meg)


Ezek számomra nem politikai, hanem egészségügyi ill. kapcsolattartási kérdések.

Abban teljesen igazad van, hogy nagyon káros, ha a politika beleszól az egészségügyi kérdésekbe. Én is megtiltanám, hogy a külügyminiszter engedélyezzen olyan vakcinákat, amelyek nincsenek megfelelően bevizsgálva.

2021. febr. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
4%
Teljesen igazad van kerdezo.
2021. febr. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!