Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A nőgyógyász ha megkérem nem...

A nőgyógyász ha megkérem nem vizsgál meg?

Figyelt kérdés
Még sose voltam nőgyógyásznál, és csak azért fogok menni egy (állítólag nagyon kedves) nőhöz, hogy megvizsgálja a mellem,mert fájt egy ponton és valami csomót ki is tapintottam ott... azóta már nem is fáj, elmúlt teljesen. És nem akarom hogy máshol megvizsgáljon, 100% hogy nem fogom engedni, úgyhogy milyen kifogást mondjak?hogy megjött?vagy hogy mondjam meg hogy nem szeretném? Nem fogja rámerőltetni? Csak egy gyors vizsgálatot akarok hogy nincs e valamilyen csomó a mellemben

2021. febr. 24. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Te hány éves vagy, 12? Nincs kötelező orvosi vizsgálat. Azt vizsgál, amit engedsz. Legfeljebb ráírja a zárójelentésre, hogy a beteg elutasította a megfelelő vizsgálatot, és ezzel őt nem terheli felelősség, ha egy év múlva esetleg meghalsz rákban.
2021. febr. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Engedd hogy megvizsgáljon. Lehet hogy van nagyobb bajod. De túl későn veszik észre mert nem engedte hogy megvizsgáljanak
2021. febr. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%
Na, ezt már végképp nem értem... Ha gondod van a térdeddel és elmész egy ortopéd szakorvoshoz, a könyöködet is megvizsgáltatod???
2021. febr. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező:

Megkérheted, persze, de valószínűleg nem is akar megvizsgálni, ha a melleddel van panaszod. Ha akar, akkor is mondhatod, hogy azt most nem szeretnéd. Indokolnod sem kell.

2021. febr. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy rendes orvos először is elmagyarázza, hogy mit akar megvizsgálni és hogyan. Ettől függetlenül jó, ha tudod, hogy mire számíthatsz. Ha nem szeretnéd, hogy a lábad közé is bekukkantson, akkor nem fog kényszeríteni, nem is kényszeríthet, ám nem vagyok sem orvos, sem nővér (max. az öcsémé :D ) és nem tudom, mit vizsgálna a lábad között, ha mellfájdalommal mész hozzá.


El tudom képzelni azt, hogy ha most mész életedben először nőgyógyászhoz, akkor meg akar rendesen vizsgálni téged.


Ha még szűz vagy, nem fog beléd nyúlni és szerintem beléd sem pakol semmi eszközt, de azt lehet, hogy mégis, ha be akar kukucskálni, hogy minden rendben van-e odalent (=szétfeszít kicsit, ami nem fáj, ha nem görcsölsz halálra aggódva, gondolj bele, hogy az a luk ott lent a nőknek ki tud tágulni egy kisbaba fejméretének megfelelően is, csak el kell lazulni teljesen, és akkor nem fáj, bár a feszítő vagy kitámasztó lehet hideg és kellemetlen, de egy normális orvos ezt is elmondja), netán kenetet vesz (= bedug egy vattás pálcikát kicsit törölgetni odabent, hogy megvizsgálja aztán, hogy minden oké-e odabent), de szerintem szüzen nem nyúlkálnak és nem is dugdosnak semmit oda, pláne nem, ha nem akarod.


El tudom képzelni, hogy felajánlja, hogy megvizsgál belülről is, mindenképpen jelezd, ha szűz vagy, azt úgyis megkérdezi, hogy mikor jött meg először és utoljára és közte milyen rendszerességgel, szóval vigyél naptárat magaddal vagy erre készülj fel, hiszen a melled változik a ciklusod folyamán.



Amúgy nem voltál még? Mikor mész?

2021. márc. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
Hát engem szüzen is megvizsgáltak. Alapvetően menstruációs problémával mentem de a mellemet is megvizsgálta. (15éves voltam) Mondtam, hogy nem kell de elég határozott nő a dokim, nos én meg nem vagyok az úgyhogy megvizsgált. Nem a legkellemesebb érzés, de nem fogsz belehalni. De ha van valami gondod amit nem vesz észre mert te nem engeded, abba viszont akár bele is halhatsz. Minden nő túlesik ezen időnként. Gyorsan túl leszel rajta. Úgyhogy jobb ha hagyod, hogy megvizsgáljon ha akar. De nyilván nem kényszeríthet ha te kötélnek állsz. De szerintem nem kellene. Tényleg gyorsan túl esel rajta, utána elfelejtheted. Úgyse tudod egész életedben elkerülni a vizsgálatot.
2021. márc. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%

6

"Úgyse tudod egész életedben elkerülni a vizsgálatot."

Azért elég sokáig ki lehet tolni.

2021. márc. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!