Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy oltassuk be magunkat?

Figyelt kérdés

Nemrég mind3-an átestünk a Covid fertőzésen. Én és anyukám enyhe tünetekkel megúsztuk, de nekem még nem tért vissza az íz és szaglásérzékelésem. Apukám nagyon köhögött, amíg nem kapott egy köhögés-csillapító gyógyszert ágynak dőlt, és gyenge volt, rázta a hideg, láza is volt.


Én egyre inkább hajlok most az oltásra, előtte elleneztem. De azt látom, hogy ők még mindig, ezután sem veszik komolyan ezt a betegséget. Bár tudom, most egy ideig mi biztos nem is kaphatnánk meg.


Ti mit tennétek a helyemben, hogyan győzhetném meg őket?


24/f



2021. márc. 7. 14:55
 1/10 Angel3000 ***** válasza:
24%
Kedves kérdező! Nézesd velük a Hiradòt,- ott jòl értesülnek mi zajlik a világban és nálunk is! Jegyezd meg mindig, hogy muszáj regisztrálni az oltásra!
2021. márc. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Mindhárman felnőtt emberek vagytok. Te oltasd be magadat, ha szeretnéd, más felnőtteknek pedig hagyd meg, hogy maguk döntsék el, hogy szeretnék-e beoltatni magukat!
2021. márc. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Miért kell apádat és anyádat is oltásra kényszeríteni?
2021. márc. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

Győzd meg észérvekkel, mutass nekik hiteles információkat. Könnyebben emészthetők: covidők, vagy "gondolatok egy biológustól" oldal, ozt kicsit szakmaibban vannak leírva a dolgok.

Persze, hogy szeretné beoltatni magát, ki szeretné hogy esetlegesen súlyosan megbetegedjenek a szülei?

2021. márc. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%
*beoltatni őket is
2021. márc. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem kényszeríteném én, csak nem szeretném, hogy legközelebb netán valamelyikőnk intenzív osztályra, vagy rosszabb esetben lélegeztetőgépre kerüljön.
2021. márc. 7. 15:27
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
ezt sajnos nem tudod megmagyarazni nekik, ha nem akarnak oltakozni nem fognak. ha te aggodsz, kerd az oltast.
2021. márc. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Valószínüleg nekik sem lesz előbb utóbb más választásuk, mert ha nem oltatnak nem mehetnek dolgozni, vásárolni, vagy akár a lakhelyet sem hagyhatják el. Sajnos minden jel arra utal, hogy meg fogják lépni ezeket. Én sem köteleztem el magam még teljesen de szerintem hamarosan úgyse lesz más választás. :(
2021. márc. 7. 17:26
 9/10 anonim ***** válasza:
59%
Ha már voltak betegek, akkor mi a fenének? Sőt, aki nem volt (vagy nem tud róla), annak se kéne. Humbug az egész. Vírus van, járvány nincs. Világhiszti, agybaj, na az van.
2021. márc. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
67%

Felnőtt férfi vagy!Saját magad felett dönts!A TE életed.


Én a párommal vagyok így.

Ő nem szeretné oltatni magát.... Nagymamája influenzás volt,beadták még is a megelöző vakcinát (nővér rokon) és bele is halt (boncolás nem volt).


Én gondolkozok még rajta.... Szív beteg vagyok.DE megtehetem hogy otthon ülök,havi bevásárlás a max amire kimozdulunk.

Ha oltatom is magam angol-amerikai-német "nyugati" vakcinát választanék.

De kivárom a májust.

Ill még várható szerintem új vakcina (pl az amerikai egydózisú vagy a német-magyar)

2021. márc. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!