Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan győzzem meg a szüleimet?

Hogyan győzzem meg a szüleimet?

Figyelt kérdés
Évek óta szemüveget hordok, és rohadt kényelmetlen. Azt mondták először, hogy ha havi 10000 alatt van, akkor lehet kontaktlencsém. A szüleim hallani sem akarnak a kontaktlencséről, mégcsak utána sem néztek. Van egy ismerősük, akinek speciális fajta kell, és ezért drágább, ezért ebből kiindulva azt feltételezik, hogy nekem is drága lenne. (Nekem semmi speciális problémám nincsen). Nem látnak bele a helyzetemben. Mit tegyek?

2021. jan. 9. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Elég durva, de ha ennyire nehéz az anyagi helyzetetek, akkor meg kéne várni, míg változik. Addig marad a kényelmetlen szemüveg, ami szintén nem olcsó, ha jól sejtem.
2021. jan. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Az a helyzet, hogyha nem fer bele, akkor nem fer bele. Nem tudom, hany eves vagy, de 15 eves korodtol mehetsz diakmunkazni, abbol a penzbol vagy fizeted magadnak, vagy lecsereled a szemuveged valami jobbra. En is szemuveges vagyok, nem kenyelmetlen es nem zavar, kontaktlencset sporthoz meg bulizni szoktam csak viselni.
2021. jan. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt mondták, először, hogy havi 10000-ig belefér (gyakorlatilag tényleg beleférne, nem vagyunk olyan anyagi helyzetben, hogy ezen múlna bármi), csak amit mondtam, hogy egy ismerősünknek sokba kerül, azt mondta, azóta mintha nem hallanánk meg, hogy nekem sokkal olcsóbb, mivel simán drioptriás a szemem. Nem tudom, hogy valójában miért nem akarják, hogy kontaktlencsém legyen, mindig kitérnek a témáról, és nem adnak egyértelmű választ, pedig ez nekem fontos lenne.
2021. jan. 9. 17:35
 4/6 anonim ***** válasza:
3 havi cilinderes kontaktlencse 2x360ml ápolófolyadékkal együtt 20-24e Ft. és ebből csak olcsóbban lehet kijönni. Ez havi szintre levetítve bőven 10k alatt van. Az első rendelés az optikában lehet, hogy drágább lesz, de utána online rendelve ez jön ki árban.
2021. jan. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
84%
Nekem kb. 4600 havonta a cilinderes lencsém az Ofotértnél, cilinder nélkül biztos olcsóbb. A folyadék pedig 4200, de nekem majdnem fél évig elég, pedig mindennap használom.
2021. jan. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem kérdezd meg az árat az optikában e-mailben vagy személyesen. Ha adnak egy papírt vagy elektronikus doksit, amiben benne van ár, akkor tudod lobogtatni a szüleidnek, hogy nem is drága.
2021. jan. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!