Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Endokrinológushoz megéri elmenni?

Endokrinológushoz megéri elmenni?

Figyelt kérdés

Valakinek van valami tapasztalata ezzel kapcsolatban, megéri elmenni endokrinológushoz? (magán úton gondoltam) Olyan hormonális problémáim vannak ami az ő szakterülete. Valószínű pajzsmirigy betegségem van, még nem lett kivizsgálva. Ő írja elő a vizsgálatokat mit érdemes megcsináltatni, ultrahangon/ nagylabor stb.. Igazából ő is csak a leletekből dolgozik összhangban a többi szakterülettel. Először menjek el pajzsmirigy kivizsgálásra és utána endokrinológushoz mikor már van eredmény, hogy biztosan az e a bajom vagy az endokrinológusnál kezdjek? (endokrinológus úgyis először pajzsmirigy kivizsgálásra küldene ezért kérdezem a tapasztalatokat)

Illetve túlzott szőrnövekedésem is van, 20 kg felesleg...

24L



2021. márc. 11. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Ha a háziorvosnál kezdesz, hogy el fog küldeni nagy laborra, remélhetőleg pajzsmirigy értékekkel együtt. Utána viszont fixen endokrinológia, aki tovább fog küldeni nőgyógyászhoz, dietetikushoz egyéb kivizsgálásokra.
2021. márc. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%

Hát.... ez egy nehéz kérdés, ugyanis a felkészült és normális endokrinológus olyan, mint a fehér holló, létezik, csak még sose látta senki.

Azt javaslom, hogy nagyon jól járd körbe a témát, nézz szét a neten és olyanhoz menj, aki legalább a visszajelzések és fotók alapján szimpinek tűnik. Még így sem garantált, hogy jó kezekbe kerülsz, mert ezen a területen rengeteg egymásnak ellent mondó információ és vélemény van, lehet a választott orvosod fel fog írni egy rakat gyógyszert, egy másik meg azt mondja, hogy elég lenne az életmódváltás is. Neked kell eldöntened, hogy melyik irányban bízol inkább, kívánom,hogy elsőre találj egy jó dokit.

2021. márc. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

Ja és az endokrinológus nemcsak a pajzsmirigyedet fogja nézetni, hanem egyéb hormonszinteket is. Szóval egyáltalán nem felesleges hozzá fordulni elsőnek.

1-es voltam

2021. márc. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagy labort egy hónappal ezelőtt csináltattam illetve rögtön utána voltam nőgyógyásznál is, gondolom azok az eredmények jók lesznek az endokrinológusnak is.
2021. márc. 11. 13:27
 5/5 anonim ***** válasza:
79%
Attól függ néztek e minden értéket, ami kell az endokrinológusnak.. Pl. TSH, T4, T3, ösztrogén, progeszteron szint stb. Sima háziorvos által elküldött labornál általában ezeket nem szokták nézni. És nőgyógyászhoz is valószínűleg el fog küldeni újra, főleg ha a labor mutat valamit.
2021. márc. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!