Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A fideszes politikus miért...

A fideszes politikus miért kap meg minden orvosi segítséget míg édesanyámat hagyták meghalni?

Figyelt kérdés

Mélyatlatás, műtüdő, külön szoba miközben máshol 5-6 embert zsúfolnak 3 fős szobákba.. én édesanyám 2 évvel idősebb mint a politikus mégis azt mondták nincs kapacitás nem tudnak vele mit kezdeni és esélyt sem kapott azokra a kezelésekre, átlagos emberért nem tesznek meg mindent az első a fidesz meg a kormány emberei

magyar emberek az elsők persze csak ha fideszesek



#FIDESZ #koronavírus #kórházi ápolás
2021. ápr. 3. 20:01
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Az az baj az egésszel, hogy mindenki azt hiszi, minden ember egyenlő. Ez gondolati szinten így is van, de a gyakorlatban másképp néz ki.
2021. ápr. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
37%
Véges forrásnál kategorizálni kell, sorrendet kell állítani. Ebben szerintem egyetértünk.
2021. ápr. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
62%

De ilyen helyzetben nem annak kell dönteni, hogy kinek mi a végzettsége, mi a munkája vagy épp mennyi pénze van.

Ilyen esetben annak kellene döntenie, hogy kinek mennyi esélye van a túlélésre.

Ez pont olyan, mint egy tömegbaleset vagy katasztrófahelyzet: azt kell menteni, aki menthető, akinél esély sincs, azt sajnos hagyni kell meghalni.

Tehát az, hogy egy politikust előrébb helyeznek, csak akkor korrekt szakmailag, ha neki valóban több esélye volt, mint a kérdező anyjának.

2021. ápr. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
43%

#9; Tudom, nem fog vigasztalni, sajnálom. Engem sem vigasztalja.

De a kormány hazudik, sokkal nagyobb a baj, mint amit publikálnak. Kénytelenek szelektálni, mivel nincs kapacitás, ahogy előttem már írták. És itt a szakdolgozók számáról van szó elsősorban. Kénytelenek szelektálni. A szakmai ajánlás szerint aszerint, hogy kinek van nagyobb esélye a gyógyulásra. Mivel az idősek már nagyrészt be vannak oltva, így főleg 40-60 közöttiekkel vannak tele az intenzívek. És náluk nagyobb a gyógyulás esélye, mint az idöseknél, pláne, ha krónikus betegség is társul hozzá.

Ezen kívül, főleg az olyan extráknál, mint a műtüdő, ha a főigazgató leszól telefonon, hogy xy-nak helyet kell biztosítani, a főorvos konkrétan semmit sem tehet.

2021. ápr. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

#8

A kormány szerint minden rendben van, a kapacitások felét se értük el, világszínvonalú az ellátásunk


Akkor miért kellene választani? kapja meg a műtüdőt és speciális ellátást az én édesanyám ÉS más édesanyja is, ez a válaszom


DE ha az esélyt a túlélésre csak a fideszes befolyásos emberek kapják meg, akkor miért tapsikoljak ezeknek az orvosoknak vagy kormánynak?

2021. ápr. 3. 21:33
 16/25 anonim ***** válasza:
46%
Az, hogy nem kell választani, csak propaganda. Az orvosoknak pedig nem tapsikolni kell, senki se várja el. Csak végre meg kellene hallania a segélykiáltásokat, amiket hónapok óta kiabálnak. NINCS ELÉG EMBER. Nem azért nem tudnak mindenkit megmenteni, mert nem akarnak, hanem mert nincs rá kapacitás, hiába szajkózza ezt Orbán meg a Fidesz.
2021. ápr. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
29%

15

De mindenki egyszerre nem kaphatja meg. Ebben az esetben pedig választani kell. Szomorú, de ez van, és így helyes.

2021. ápr. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

#16

Én nagyon jól tudom, hogy kevés az ember, voltam a korona osztályon, láttam a fejetlenséget, a káoszt, a rengeteg beteget, beszéltem a doktornővel, őszintén elmondta mennyire sok emberre kell figyelnie és hogy nem tudnak mindenkinek minden esélyt megadni.


És akkor orbán vigyorgó pofával mondja, bőven bírja még a terhelést az egészségügy. Hát a k... a... orbán!

2021. ápr. 3. 21:39
 19/25 anonim ***** válasza:
48%

18

Most konkrétan az a bajod, hogy a kormány és a média letagadja a rossz szituációt, esetleg a kérdésedben említett probléma?

2021. ápr. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
53%
Milyen kár, hogy ez csak annak esik le, akinek meghal emiatt egy szerette. A többi 2 millió idióta meg 2022-ben is megszavazza a vigyorgó pofáját.
2021. ápr. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!