Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Haziorvosok, Hogyan kaphatok...

Haziorvosok, Hogyan kaphatok oltást kettős állampolgárság esetén?

Figyelt kérdés
Magyar és német állampolgárságom van. Az évnek a felét itthon a masik felét (masik itthon) Németországban töltöm normalisan munka miatt. Eu-s biztositasom van, magyar tb-m nincs, 40eve. Bejelentett lakcimem van itthon. Regisztraltam az oltasra. 70+ vagyok. A munkahelyem miatt kint fizetem a járulékokat vállalkozóként, de már nyugdijas vagyok. Kint vagyok biztositva. Munka a boltzarak miatt mar 1 eve nincsen nekem munkam. 15 hónapja rákos elvaltozast talaltak nalam, Magyarországon voltam ekkor és sürgős műtétre szoruktam. Azóta Magyarországon vagyok. Nehezen mozgok. Félek a virustol. Lakcim szeribti haziorvosomat nem érem el régóta. A regiaztracio elejen beszeltem vele, akkor azt mondta utana érdeklődik es majd jelentkezim. A telefonom hangos ejjel nappal. Nem hívott. Lehet elfelejtett vagy nekem nem jár Magyarorazagon oltas?

2021. ápr. 4. 19:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem vagyok orvos, de én úgy gondolom hogy mivel magyar és német állampolgár vagy, mindkét országban alanyi jogon jár az oltás. Mivel ingyenes, minden állampolgárnak jár.
2021. ápr. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha van magyar TAJ-számod, akkor kaphatsz magyar oltást. Lakhelytől, állampolgárságtól függetlenül.
2021. ápr. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!