Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hova forduljak trombózis...

Hova forduljak trombózis gyanúval ilyen időszakban? Lehet a tüneteim oka trombózis?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, fogamzásgátlót szedek kb. 2 éve.

Erőteljesen görcsöl a bal térdhajlatomban hátul. Először szombaton jelentkezett séta után, nagyon fájt és kellett pár óra mire elmúlt. Aztán tegnap is egy kevés séta után nagyon begörcsölt, van, hogy közben kicsit a combomban is érzem a görcsöket illetve a bal karom is szokott görcsölni, de főleg a lábam hajlatában nagyon erős. Kívülről nincs feldagadva, nem látszik semmi eltérés de még is aggódom. Ma reggel is úgy keltem fel, hogy még mindig fáj. Majdnem minden nap dolgozok, szoktam sétálni, nincs elszokva a lábam a mozgástól. Egyszerűen nem értem mitől kezdett el így fájni. A párom szerint biztos, hogy nincs vérrögöm, fiatal vagyok, bevallom, hajlamos vagyok bepánikolni is, hipochonderkedni. De tényleg görcsöl a lábam hajlatában és nem húztam meg meg semmi ilyesmi... :(



2021. ápr. 14. 07:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel a háziorvost, és mondd el neki is.
2021. ápr. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Trombozis nem ilyen. En csak sima magnezium hianyra gyanakodnek.
2021. ápr. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvoshoz.
2021. ápr. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Tegnap ittam magnézium pezsgőtablettát, mikor elkezdtem görcsölni, de nem lett jobb, ma reggelre se múlt el. Minden nap szedek multivitamint.

Háziorvoshoz sajnos nem vagyok bejelentkezve még... Nemrég költöztem a kerületbe.

2021. ápr. 14. 07:24
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
"Háziorvoshoz sajnos nem vagyok bejelentkezve még" ... akkor eppen itt az ideje, hogy felkeresd :)
2021. ápr. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor majd most bejelentkezel. Ennyi.
2021. ápr. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szia!


De, lehet vérrög, ilyen fiatalon is, főleg ha hajlamod van rá, és a fogamzásgátló hatására is.


Először is háziorvos, második körben magánlaborban D-Dimer szint mérés.


Ha annak magas a szintje, akkor ott már van valami.


Ha nem érzed jól magad, mindenképp doki!!

2021. ápr. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

A gyógyszer szedése előtt volt Leiden-mutációm, aszerint nincs rá hajlamom.

Házi orvoshoz bejelentkezem minél előbb. Kedden megyek magán laborra, ahol néznek D-dimert. Addig is remélem nem lesz semmi bajom, igazából megvagyok csak szinte folyamatosan görcsöl a bal lábam és a karom.

2021. ápr. 14. 10:56
 9/16 A kérdező kommentje:
+ Nem tudom, hogy van-e hozzá köze de hasmenésem van.
2021. ápr. 14. 11:18
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia!


7-es vagyok.Nekem Leiden heterozigótám van, azért vagyok képben.


Mindenképp keresd ki,melyik doki körzetéhez tartozol.

Mondjuk én nem is értem,hogy hogyan lehet úgy nyugodtan lenni, hogy nincs háziorvosod.

Az az alap, ha elköltözök, akkor rögtön dokit váltok.No de nem vagyunk egyformák.


A hasmenés a magnézium szedésétől is lehet.



Mindenképp keresd a dokidat!

2021. ápr. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!