Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyit szoktatok várni az...

Mennyit szoktatok várni az orvosnál, mire sorra kerültök?

Figyelt kérdés
Én ma 1 órát vártam csak a táppénzes papírért, az eddigi rekordom 3 óra volt, amit várnom kellett. Ráadásul ma megkaptam az asszisztens nőtől, hogy a maszk nincs az orromon - szemüveges vagyok - és azért nem volt rajta, mert akkor bepárásodik. A legjobb reakciója erre az volt, hogy nekik is (az orvossal). Erre már inkább nem mondtam semmit, de bepárásodott szemüveggel élmény lehet ebben az esetben dolgozni, talán nem is véletlen, hogy elütötte a dátumot, amely naptól a táppénzt kellett volna megindítani, na de mindegy, a lényeg, hogy a munkájára fókuszál teljes mértékben.

2021. ápr. 16. 11:01
A kérdező szavazást indított:
15 perc
fél óra
1 óra
2 óra
3 óra
4 óra
nem is szoktam sorra kerülni
időpontom van akkor is, ha nincs
nem szoktam várni, utat török magamnak, nem érdekel, hogy a többi mióta vár, hogy sorra kerüljön akkor sem, ha rosszul van
időpontra megyek
8 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Valtozo, hogy mennyit, volt, hogy en voltam az elso (tok veletlenul), akkor 5 percet, de vartam mar 3 orat is. Ha valahova idopontra megyek allami helyre, ott is mindig vartam 1 orat. Maganban meg hamarabb is behivnak 10 perccel, ha korabban erek oda (eddigi tapasztalataim alapjan).


Egyebkent kerdezo, mar eleg regota van jarvany es bizony leteznek olyan maszkok, amik mellett nem parasodik be a szemuveg, mert ugy van megcsinalva. Jogosan szolt be, tessek beszerezni akkor egy ilyen maszkot, ha a sima nem megfelelo szamodra.

2021. ápr. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez tok valtozo mindenhol, fugg attol is hogy mekkora korhaz, milyen osztaly es hogy eppen hanyan vannak. Volt hogy 3 orat vartam, volt hogy alig ultem le mar behivtak. Az erdekes benne, hogy ez egy nagy klinikan volt, mig a 3 oras es kisebb korhazban
2021. ápr. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az asszisztensen és az orvoson is ugyanolyan maszk volt, mint rajtam. Az orvos elmondta, hogy kell hordani, hogy ne párásodjon be. Van rá módszerem, hogy ne párásodjon be a szemüveg az átlagos maszk alatt, csak most kivételesen nem használtam, mert abban a hiszemben voltam, hogy csak megyek és jövök, de sajnos naiv voltam.
2021. ápr. 16. 12:39
 4/10 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok, nekem is van szemuvegem, igaz nem allandora de ha megyek valahova akkor inkabb hordom. Nekem sosem parasodik, csak jol kell felhuzni a maszkra.
2021. ápr. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

És ha várni kell, akkor amúgy mi van? A boltban is várni kell, a bankban is várni kell, a postán is várni kell. Múltkor pl. pont postán vártam 1.5 órát.


Orvos vagyok. Szakrendelesen 15 percenként vannak beírva a betegek, de ugye az időpontosokon kívül is odateved mindenki. Mert neki "sürgős", neki "csak recept kell", "csak 4 hét múlva lett volna időpont", "csak kontrollra jöttem, és hiába van leírva, hogy időpontot kellene kérni, én volt kedvem".


Lemegyek negyed 9-re, mivel akkortól vannak beirva a betegek és akkora végzünk a megbeszéléssel, dolgozom folyamatosan, em eszek, nem iszok, nem pisilek. A betegek is látják, hogy egy k.va percre nem megyek ki a rendelőből és folyamatosan jönnek ki-be a betegek, de azért rámveri az ajtót, hogy "fel órával ezelőtt volt időpontom!!!!!!!!!!"


Remek. És mit kezdjek vele? Mint látja, dolgozom. Nem tudok ennél gyorsabban dolgozni és kész. Arról még nem én tehetek, hogy hiába van időpont, az embere csésznek rá és jönnek minden szarral. És hiába mondjuk, hogy legalább csak 12 és 14 között jöjjenek az akut bajaikkal, bejön 8-kor meg 9-kor is.

Ha véletlen 4 óra munka után ki megyek mosdóba, akkor meg úgy néznek rám a folyosón, mint a véres rongyra, hogy mi a büdös fenét képzelek magamról, hogy rendelési időben 2 percre elhagyom a rendelőt.


Miért nem lehet megérteni, hogy:

- az orvos is ember, és néha elmennne mosdóba vagy épp enni valamit

- hiába adják 15 percre az időpontokat, ha egy beteg 20-30 percet van bent

- persze, hogy csúszik a rendelés, ha közben 20 ember bejön pluszban, mert neki valami akut baja van


Az ember nem a seggét vakargatja, hanem dolgozik. Csak mivel nem egy gép, ez bizony néha csúszást eredményez.

2021. ápr. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nincs semmi, csak mondjuk az embernek máshol is lenne dolga, máshol is kéne várnia 1-2-3-4 órát, mire sorra kerül. Elmész az orvoshoz, ha szerencséd van, negyedóra alatt végzel, utána elmész a bankba, ha szerencséd van ott is ugyanennyi idő alatt végzel, utána a postára, na ott biztos, hogy 1 óra a minimum, boltban szintén. Még menj haza, az otthoni dolgokat rendezni. Ha szerencséd van, ennél a pontnál még "csak" délután 3 van, és magadra még nem volt időd. Ha nincs, akkor este 6-ra végzel mindennel, és amit magadra vagy a családodra fordítanál idő, na azt felejtsd el, abból alvás lesz, max. 1-2 óra energiád marad.


Nem az orvosok munkáját kritizálom, hanem azt, hogy a rendszer mennyire rendszertelen annak ellenére, hogy ahogy írod "elméletben" rendszerezve van. Magyar bürokrácia, én így szeretlek!

2021. ápr. 16. 14:09
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Jó, és mégis mit tudsz vele kezdeni amúgy? Gyanítom ez máshol is így megy, nem a szar magyar eü sajátja.

Időpontkérés van, de az emberek szarnak rá, mert nekik a saját bajuk mindig marha sürgősnek tűnik. Akkor is ha amúgy pont nem az.

Es persze, azt is meg lehetne tenni, hogy nem 15 percenként, hanem 30 percenként úrnak be egy beteget, csak akkor nem 2 hétre kapna az ember időpontot, hanem 1-2 hónapra. Akkor még többen jönnének be soron kívül, mert "annyit nem tudok várni".


Szóval szerinted mégis mi lenne a megoldás?


Mondjuk több orvos, ami ugye nincs.

2021. ápr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A kérdés nem a megoldást keresi, szarkasztikus megfogalmazás van alkalmazva, ahogy az a szavazási lehetőségeknél is látszik.


Egyébként az, amit írsz és magasabb bér, mert orvos lenne, csak elmegy máshová sokkal többért, amiből mondjuk jövőt is lehet építeni, nem csak megélni, meg néha elmenni nyaralni Horvátországba 1 hétre.

2021. ápr. 16. 14:20
 9/10 anonim ***** válasza:
De amugy, minden alkalommal mikor megyek orvoshoz en tenyleg nagyon megsajnalom. Tele van a varo ideges emberekkel, kozbe o valami mutetrol ert vissza eppen, az anyuka log a nyakan hogy engedjek be, az osszes gyerek ordit, kozbe 3 telefonon beszel. Hat nemtudom, en 1 hetnel tovabb nem birnam elviselni ezt az egeszet. Szoval szerintem mindenki varja ki nyugodtan a sorat, mindenkinek jobb lesz, es nem all a cirkusz minden percben. Ugyse tud tenni ellene semmit, csak magat cseszi fel a turelmetlensegevel.
2021. ápr. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%

Köszönöm utolsó.

Ráadásul az ember általában nem minden héten háromszor megy orvoshoz, hanem ritkán. Annyit azért ki lehet bírni, nem aznapra kell tenni akkor a bankot meg a nagybevasarlast is.

Attól, hogy az ember hőbörög, nem lesz gyorsabb. Sőt.

2021. ápr. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!