Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A háziorvosok miért úgy adják...

A háziorvosok miért úgy adják a beutalót, mintha a fogukat húznák?

Figyelt kérdés
Ezért levonás jár nekik? És a kiadott receptekért pedig plusz pénzt kapnak? Mert azt öntik dögivel:D

2021. ápr. 16. 13:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Ezt szerintem egy konkrét érintettől kellene megkérdezni, persze nem csak úgy random, bumm, bele a semmibe, hanem akkor, amikor megtagadja a beutalást egy olyan konkrét vizsgálatra, ami amúgy szakmailag nagyon is indokolt lenne...


Mondjuk most, hogy tombol a COVID III. hulláma, szerintem világszerte kijelenthető, hogy leterhelt az egészségügy, csak nem mindegy, hogy az amúgy virágzó osztrák egészségügyről beszélünk, ahol tévé, sőt ma már talán wifi is van MINDEN kórházi szobában, és ahol többféle menüből választhatja ki a nem műtött/nem emésztőszervi bajban szenvedő beteg, hogy mit óhajt enni, vagy, - legalábbis az egészségügy szállodai részét illetően mindenképpen kb. a romokban heverő magyar ÁLLAMI egészségügyről.


Merthogy a magyar magánegészségügyben viszont szerintem ugyanúgy rendben van minden, ott van pénz dögivel mindenre, csak azt 10-ből 9 magyar nem bírja megfizetni.

2021. ápr. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Az enyém nem ilyen.
2021. ápr. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

2-es

Mert annak már minden fogát kihúzták.

2021. ápr. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
67%
Mert hülyeségek miatt kértek beutalót. Tipikus példa, két napja fáj a kisujjam és beutaló kell a reumatológushoz... Vagy fáj a hátam kell MR... Nem értetek hozzá és gyakran butaságot kértek. Ez nem baj mert egy jó orvos szépen el tudja magyarázni, hogy mikor indokolt az adott vizsgálat, csak sok orvos nem magyaráz sok beteg meg nem fogad el magyarázatot.
2021. ápr. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

"összevissza ver a szívem, kéne egy kardiológia"

-"áá hagyjuk, felírok magának egy bogyót"

2021. ápr. 22. 08:10
 6/20 anonim ***** válasza:

Igen, ez egy tipikusan hülye kérés a beteg részéről. Heves szívdobogás érzést ugyanis egy csomó dolog okozhat és csak egy -kettő megoldásához kell kardiológus. Okozhatja, stressz, pajzsmirigy betegség, lehet szimpla extra systole amihez nem kell kardiológus stb.


Kell viszont normális anamnézis, normális vizsgálat, egy EKG, meg egy labor.

2021. ápr. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Akkor magánba kell menni... a bogyóját is visszautasítottam
2021. ápr. 22. 09:14
 8/20 anonim ***** válasza:
51%

Akkor eleve tök felesleges volt terhelned a háziorvost, ha ilyen rohadt okos vagy, és alapból tudod neked mi kell.


Bogyója meg az áfonyának és a nyúlnak van.

2021. ápr. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Igen, okosabb vagyok, mert eleve kezelnek kardiológiai szempontból, így logikus lenne 1-2 évente kontroll.

Vagy ha már fizetem a tb-t, bepróbálkozom államin az ambuláns lapommal, hátha helyettesíti a beutalót.

2021. ápr. 22. 10:05
 10/20 anonim ***** válasza:
51%
Az, hogy kell e kontroll betegségfüggő. És nem, nem helyettesíti.
2021. ápr. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!