Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Pfizer vagy Moderna vakcinát...

Pfizer vagy Moderna vakcinát szeretnék kapni, a többi oltóanyagba nem bízok. Kinek mi a tapasztalata ezzel kapcsolatban (oltás elutasítás)?

Figyelt kérdés
A friss hírek szerint majdnem 4,5 millió kínai és orosz vakcina érkezik az országba. Pfizer és Moderna szállítmányokból elég keveset hoznak. Én ráérek ha ez miatt pár héttel később kapom meg a vakcinát nekem még belefér. Lehet még választani?
2021. ápr. 16. 20:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Pár héttel? Legalább hónapokról van szó. Ezeket a vakcinákat a soron kívüliek és a betegség miatt mással nem olthatóak kapják, másnak ebből jelenleg nem jut.

Választani nem lehetett eddig sem, illetve amikor hívtak annyi lehetőség volt/van, hogy mondhattad, az adott vakcinát nem kéred.

2021. ápr. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Akkor mégis csak választható nem? :D
2021. ápr. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen kiszámíthatatlan, hogy meddig kell várnod, ha ragaszkodsz a Pfitzer/Moderna vakcinákhoz. Ha körülnézel az oldalon, mindenféle tapasztalatot olvashatsz, olyat is, hogy valakinek a háziorvosánál 800-an várnak Pfitzerre.
2021. ápr. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én fiatal erős ember vagyok, nekem nem sürgős (már több mint egy éve fertőz a vírus). De mivel az én egészségemről van szó élek a választás lehetőségével. Sokan úgy vannak vele jó nekik a kínai vagy pl az astra mert a kormány azt propagálja, hogy minden vakcina biztonságos. Ez "valószínűleg,, így is van, de a hatásfok és mellékhatások tekintetében már nem ugyanaz a helyzet. Többen kérdezték már tőlem miért nem jó neked a kínai? Azért mert egy 50-80% hatásfokú, hiányos dokumentációkkal jóváhagyott vakcina amelyett egyetlen nyugati ország se hagyott jóvá. Nem nagyon cikkezik idehaza, de odakint se elégedettek már vele...
2021. ápr. 16. 20:29
 5/12 A kérdező kommentje:
Ezzel szemben a Pfizer stabilan 90% feletti hatásfokkal rendelkező mrns vakcina több tízezer oldalas dokumentációval, bizonyítottan életveszélyes mellékhatás nélkül.
2021. ápr. 16. 20:31
 6/12 anonim ***** válasza:
Anyósom elutasította az Astrazenecát, másfél héttel később hívták, hogy kap Modernát. Tök lutri.
2021. ápr. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ezeket a vakcinákat a soron kívüliek és a betegség miatt mással nem olthatóak kapják, másnak ebből jelenleg nem jut."


Nekem van olyan egészséges, home officeban dolgozó harmincas ismerősöm, aki már réges rég megkapta a második Pfizer adagot. Akkor, amikor a környezetemben még egy idős se volt beoltva.


Kérdező, sajnos nagyon úgy néz ki, hogy lutri, illetve körzettől/háziorvostól is függ, ha csak nincs protekciód valahová.

2021. ápr. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is úgy voltam mint Te,a Pfizeren és a Modernán kívül én sem bízom meg más oltóanyagban. Eldöntöttem ,hogy beoltatom magam,akkor hadd éljek a választás lehetőségével.


Nekem, Astra Zeneca-t és Sputnyikot ajánlottak április 5-én.Visszautasítottam.Gondoltam kockáztatok és kivárok.Nem biztos,hogy ez a jó út,de én megtettem.

E hét csütörtökön reggel hívtak,hogy pénteken megkaphatom a Pfizert.

Így is történt.

Szerencse is az egész.Akkor csak 8 Pfizer vakcina volt ,amivel oltottak.

Kívánok sok szerencsét Neked.Bejöhet,mint nekem is a kívánt oltást.

45 éves vagyok,alapbetegség nélkül.

2021. ápr. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos ott tartunk, hogy még apámat se oltották be pedig 66 éves és van krónikus betegsége is. Én szintén annál a házi orvosnál vagyok, így kérdéses mikor jutok el az oltásig. Vicces, hogy az unokatestvérem 41 évesen már be van oltva ugyanazon a településen, csak mert másik háziorvosnál van akivel jóba van
2021. ápr. 19. 14:04
 10/12 anonim ***** válasza:
Sajnos sok helyről hallom ezt, hogy aki jóban van a háziorvosával, az már rég be van oltva (egészséges fiatalként). Kitartást kívánok, most már hetente elég sok vakcina érkezik.
2021. ápr. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!