Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Pfizer vagy Moderna vakcinát...

Pfizer vagy Moderna vakcinát szeretnék kapni, a többi oltóanyagba nem bízok. Kinek mi a tapasztalata ezzel kapcsolatban (oltás elutasítás)?

Figyelt kérdés
A friss hírek szerint majdnem 4,5 millió kínai és orosz vakcina érkezik az országba. Pfizer és Moderna szállítmányokból elég keveset hoznak. Én ráérek ha ez miatt pár héttel később kapom meg a vakcinát nekem még belefér. Lehet még választani?
2021. ápr. 16. 20:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

" ugyanazon a településen, csak mert másik háziorvosnál van akivel jóba van"


Én nem vagyok jóba a háziorvossal, de már több mint 2 hónapja mind a két oltást megkaptam. Nem értem ezeket a hatalmas problémákat az oltás körül. Vagy az oétás nem jó, vagy az orvos aki adja. Mindegy mi a probléma, csak lehessen valamiért halogatni. Írd meg, hogy fosol tőle. Ennyi.

2021. ápr. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

11-esnek: én is több olyan esetről tudok, hogy egészséges fiatalok jóval hamarabb kaptak oltást, mint mondjuk hetven fölötti krónikus betegek. Konkrét példákat tudok az ismeretségi körömben.

A gond az, hogy nálunk össze-vissza oltottak. Vannak országok, ahol szigorúan életkori sávok szerint képesek voltak megszervezni az oltást, és elképzelheteten lenne, hogy egy egészséges huszonéves ugyanazon a településen hamarabb kapjon oltást, mint egy hatvanas ember.

Szerintem teljesen jogos, hogy panaszkodnak az emberek, amikor azt látják, hogy egy egészséges fiatal hamarabb kap oltást, mint mondjuk a 70 éves nagymama.

2021. ápr. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!