Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha több,mint 20 éve nem...

Ha több,mint 20 éve nem kaptam emlékeztető oltást,akkor 1 adag elég?

Figyelt kérdés

Tetanusz oltást szeretnék megelőzés miatt(nem sérülés miatt).

Azt olvastam,hogy gyerekkorban,11 évesen adnak utoljára ilyet,és utána 10 évente kellene egy emlékeztető oltást adni.


Viszont én már 20 éve nem kaptam,mert 32 éves vagyok.


Ilyenkor szintén elegendő egy adag?


Van valaki,aki nyaralás vagy hobbi/foglalkozásából eredően kapott megelőzésből,nektek hogy volt ez?


2021. ápr. 18. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:

En is 11 évesen kaptam iskolában oltást, kötelező volt.


19 éves koromban ért egy sérülés (késbe belenyúltam és lett az egyik ujjamon egy kb 1 cm mély vágott seb), akkor adtak tetanuszt. Azt mondták, 5 évente ajánlott ismétlő oltás belőle.

2021. ápr. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elég lesz egy adag, én nyaralás miatt adattam be 2015-ben. 2020-ban adattam volna újra, de a covid miatt nem megyek sehova, ráér később.
2021. ápr. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges beadatni, ha nincs nyomós indok rá.

Ha ér is olyan sérülés, hogy kell a tetanusz akkor 5 évig jó az az oltás, de nem egyszer inkább oltanak mégegyszer 5 éven belül is(traumán dolgoztam egy ideig és volt ilyenre példa).


Ha pedig kell, akkor igyis úgyis megkapod és nem leszel beteg.

2021. ápr. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én elővigyázatosságból szeretném.


Mert edzek,és közben megsérülhetek.

2021. ápr. 18. 21:18
 5/6 anonim ***** válasza:
A tetanusznál a termelt toxin a nagyobb gond. Ha baj történik akkor kapsz oltást + ellenmérget ha jól tudom.
2021. ápr. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ha megsérülsz,akkor adnak kész ellenanyagot.(passzív védőoltás)

Ha csak védettséget szeretnél,akkor adnak aktív védőoltás,ami nem egyből hat,pár hét mire kialakul a védettség.


Csak most a covid kapcsán is megfogalmazódott bennem,hogy ott is 2 oltást adnak,és,hogy ennyi idő eltelte után az alapimmunitás,amit gyerekkorban kaptunk,az mennyire ér még valamit.

A koromból adódóan,nekem már 2X10 év telt el,mióta megkaptam az utolsó,ezért merült fel bennem a kérdés.

A betegtájékoztató szerint 10 évente ajánlott.

2021. ápr. 18. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!