Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ugye nem kell háziorvoshoz is...

Ugye nem kell háziorvoshoz is menni, és oltópontra is menni az oltáskor? Mitől függ h melyikre küldenek?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 19. 16:56
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Jól tudom, h a háziorvos telefonon/emailben (attól függ mit adtál meg) értesít h ő olt, vagy melyik oltópontra menjek?
2021. ápr. 19. 16:58
 2/13 anonim ***** válasza:
Oltópontra mész, majd kapsz értesítést, hogy hova.
2021. ápr. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem kell mindkettőhöz. Amikor hívnak, megmondják, hogy hol várnak szeretettel.
2021. ápr. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nálunk háziorvosi beutalóval kellett menni az oltópontra az első oltásnál. A másodiknál már nem.
2021. ápr. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az egyedi eset lehet mert a Nagy nagytobbseg azt mondja nem kell mindkettore hanem vagy ide vsgy oda, de sokan mondjak h oltopontra egybol
2021. ápr. 19. 17:53
 6/13 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a háziorvosod fel fog hívni, mert meg kell beszélni, hogy a most kapott oltóanyagot te elfogadod-e, vagy nem, és ennek függvényében küld oltópontra, vagy a rendelőjébe, esetleg oltóbuszhoz.

Az SMS-t már lassan feladták, mert úgy nem koordinálható, hogy az egyén valóban elmegy és kéri az oltást, esetleg nem lett-e közben beteg, meg hasonlók. Addig lehetett oltóponton megmaradt vakcináért telefonálgatni, de még így is volt, amikor megmaradt vakcina estére :-(

A telefonnal sokkal biztosabban lehet tudni, hogy az illető biztosan elmegy az oltásra, és így nem megy pocsékba az adag. Mondjuk a háziorvosok 10 évet öregszenek emiatt is, de az most már mindegy. Legalább nem kell kidobni, vagy süriben elpasszolni valakinek.

2021. ápr. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Szerintem ha csak az emailt adom meg, azon is tudjak velem tartani a kapcsolatot. Nekem kenyelmesebb lenne, mint a telefon, mert nem mindig tudom felvenni a munka miatt.
2021. ápr. 19. 19:31
 8/13 anonim ***** válasza:

A háziorvosod tudja a telefonszámod? Ők nem hiszem, hogy nekiállnak email-t írni, erre biztosan nincs idejük, és ők az elsődleges kapcsolattartók...

Ha nem tudod felvenni, akkor visszahívod. Kijelzett számról szoktak hívni. Sokaknak van egy külön mobil kifejezetten az oltások szervezésére, covid esetekre.

2021. ápr. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#7 RE: Privát: a véleményem az, hogy add meg a telefonszámod, email-edet is, hogy biztosan el tudjanak érni. Tényleg nagyon húzós mennyiségű munkájuk van most ezzel a szervezéssel, ne akassz a nyakukba még nyomoznivalót is!

Ja, és érdemes a regisztrációval kapcsolatban a 1818-at felhívni, hogy a háziorvosod nevét jól fésülték-e össze a TAJ számoddal. Ha költöztél, és nem kerültél át az új doki praxisába, akkor lehet ebből utazgatás, kalamajka :-/

2021. ápr. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Lehet benne valami, de én már hallottam olyat h email-eztek is. :) Az asszisztens mondjuk írhat. :) még nem tudja a számom.
2021. ápr. 19. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!