Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mehetnék oltatni Covid ellen...

Mehetnék oltatni Covid ellen Sinopharm-al. Azonban többek közt a Washingtonpost szerint nem mindig alakul ki immunválasz. Várjak Pfizer-re vagy Moderna-ra?

Figyelt kérdés

Vagy az egész csak a vakcinagyártók hatalmáról szól és a kínai oltás is véd az kiírt 79%-ban?


Ráadásul eddig úgy volt, hogy a Sinopharm a "Brit Mutáns" ellen is védelmet adhat, míg a többi nem.


Januárban voltam Covidos és elméletileg a Sinopharm nem megterhelő a szervezetnek, persze ez sok mindent jelenthet.



2021. ápr. 21. 19:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Egyik oltás sem száz százalékosan nyújt védelmet. De előre nem tudni hogy te melyik csoportba tartozol, egyik oltásnál sem.

A 79% a gyakorlatban pont azt jelenti hogy 100-ból átlagban 79 embernek nyújt védelmet az oltás.

2021. ápr. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1: Ez így van, de egy dél-amerikai kutatás szerint a Sinopharm csak 50% a 79% helyett. Elég sok az ellentmondásos információm jelenleg, próbálnék eligazodni köztük, mert minél hamarabb védettséget szeretnék.
2021. ápr. 21. 19:49
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem fogadd el a kínait, a második oltás után 2 héttel, és másfél hónappal utána csináltass ellenanyagtesztet, és akkor kiderül. Aműgy szerintem zéró probléma van a kínai oltással a célt tekintve, a meghalástól, súlyos szövődménytől az is megvéd. Ha oltás után valamiért miégis kevés az ellenanyag, akkor még mindig beszélhetsz az orvosoddal, és kérhetsz másfajta ismétlő oltást, azzal semmi gond nem lesz.

Személyes vélemény, de ha most nemrég voltál fertőzött, akkor szép erős immunválasz várható a kínai után, és jó lesz az ellenanyagszint is.

Esetleg, ha most csináltatsz ellenanyagszint ellenőrzést, abból nagyjából ki tudod deríteni, hogy van-e még elegendő, tehát van-e időd várni egy Pfizerre, vagy alacsony a szint, mert akkor viszont nem kellene megvárni, hogy újból elkapd.

2021. ápr. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#2: Éppen tegnap csináltattam tesztet IGG, IGM és IGA -ra. Minden normál tartományban volt, akárcsak egy átlag, nemfertőzött embernek. Persze én is már éppen 3 hónapja tudtam le a vírust. Azóta "csak" post-Covid tüneteket érzek, mint mellkas nyomás és gyors pulzus.


Azonban minden negatív, tüdő rtg-vel egyetemben. Ezért mernék most oltatni. Január végén volt egy PCR-em, ami szintén negatív lett már.

2021. ápr. 21. 20:04
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Mit értesz normál tartományon? Pozitív, vagy negatív volt a leleten az egyes anyagoknál? Mindháromnál negatív? IgG sem volt pozitív? Az lenne a lényeg, de nem meglepetés, ha nincs sajnos, főleg súlyosabb lefolyásnál :-(

Akkor azt tudom javasolni, hogy inkább adasd be most a kínait, és a második után csináltass ellenanyagszint mérést (főleg a sejtes immunitást kellene kialakítani!). Szerintem akkor már OK lesz, de ha mégsem, akkor még mindig ismételhetsz másfajtával.

2021. ápr. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nálam középsúlyos lefolyás volt, de így is háromszor vittek be a kórházba sajnos. Tüdőgyulladást RTG-vel sosem találtak, CT-t sajnos nem kaptam.


A gyors tesztnél negatív volt, igen. De a vérvételesnél a következő az eredmény:


IgG : 10,57 g/l ------7,00 - 16,00 Autovalid

IgA : 2,77 g/l --------0,70 - 4,00 Autovalid

IgM : 0,69 g/l --------0,40 - 2,30 Autovalid

2021. ápr. 21. 20:28
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

A lelet értelmezéséhez segítséget nyújthat: [link]


Szerintem oltass, nincs meg az ász (sejtes immunitás) :-(

Jó egészésget!

2021. ápr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%
Az hogy a francban van, hogy, aki átesett a fertőzésen és ezt 6 hónapos védettségi kártyával is honorálják (mivel védettek is), azokat a 3 hónap+1 nap múlva már keresik is oltásra, más meg, aki nem volt beteg (és ezért nem védett) várhat a sorára? Miért azt oltják, aki védett?
2021. ápr. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

#8 Mert mint a fenti példából látszik, nem védett. De laglább biztos, hogy fogékonyabb a fertőzésre :-(

Az oltások nagyüzemben folynak, aki vár a sorára, annak köszönjük a türelmet, nemsokára megkapja ő is.

Jövő héten Sinopharm hét lesz, ha elfogadod azt az oltást, a háziorvosod előre fog hozni a sorban, mert a globál hiszti miatt, most egy csomóan visszautasítják, viszont másból most kevesebb van. Felhívod a házidokit, és megmondod, hogy bármilyet elfogadsz, et voilá, pár nap múlva már olott is leszel ;-)

(Semmi baj nincs a Sino-val, a hatákonysági hírek egy másik kínai vakcináról szóltak, de ez keveseknek tűnik fel. )

2021. ápr. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mi alapján osztogatják a fél éves - amúgy semmire nem jó - igazolásokat?
2021. ápr. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!