Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Covid oltás miatt jogosan nem...

Covid oltás miatt jogosan nem irányít át az orvos oltópontra?

Figyelt kérdés

Budapestről vidékre költöztem, de a háziorvosom még Budapesten van (covid miatt még nem elintézve). Felhívtam egy hete, hogy akkor így hova fognak hívni oltani. Azt mondta a vidéki címemre fog iránytani.

Ma felhívott és kb leb.szott, hogy mit képzelek, hogy én a listáján szerepelek úgy, hogy nem budapesti az irányítószámom. Mondtam neki, hogy hete beszéltünk és azt mondta, hogy ez így rendben van, majd innen hívnak ahol élek. Erre ma azt mondja, hogy ilyet nem lehet, hogy akarom én, hogy vidéki oltópontra küldjön. Illetve azt is mondta, hogy itt a lakcímememen keressek egy orvost és az majd beolt. Mondtam, hogy rendben van nekem a budapesti oltás is, és elmondtam, hogy mely vakcinákat fogadom el. Kérdeztem, hogy szükséges-e még hívnom ezügyben, mire újra lehordott, hogy eddig se kellett telefonálnom, várjak a soromra. Különben is mit akarok én, a fiatalokat nem oltják még egyáltalán (35éves vagyok).

Szóval a kérdés, hogy valaki volt hasonló helyzetben? Hol kapta meg az oltást végül? Kicsit dilis ez a doki. Hozzáteszem soha nem jártam hozzá, nem szoktam beteg lenni.



2021. ápr. 23. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben írnék a neaknak (neak@neak.gov.hu), és megkérném, hogy irányítsanak át egy helybeli háziorvoshoz. A páromét is átirányították Budapestről vidékre, meg is mondták, hogy kihez, meg egy másik ismerőst is.
2021. ápr. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem dilis, ő tényleg csak arra az oltópontra tud küldeni, ami az ő körzetéhez tartozik, és nyilván csak az ő saját rendelőjében tud beoltani.


A most induló kampányban az országban bárhol foglalhatsz időpontot oltóponton, lakhelytől függetlenül - cserébe jelenleg csak Sinopharm elérhető. Ha az megfelel, akkor irány az eeszt.gov.hu és jövő héten jó eséllyel megkapod!


Egyébként érdemes lenne átjelentkezni egy olyan háziorvoshoz, aki közel rendel a lakhelyedhez. Szükséged lehet vizsgálatra, beutalóra (amit ugye szintén nem adhat bárhova...) vagy egyszerűen egy jogosítvány meghosszabbításához szükséges orvosi vizsgálatra, ezekért pedig nem jó sokat utazni.

2021. ápr. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azért nem vagyok még átjelentkezve, mert covid alatt költöztem és a csapból is az folyt, hogy meg se közelítsük a rendelőt.

A dilist a stílusára értettem, kritikán aluli volt ahogy beszélt velem, miközben én végig kedves és udvarias voltam. Ráadásul ő tájékoztatott félre múlt héten.


Köszi a válaszokat! :)

2021. ápr. 23. 19:45
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Nézd, amennyi új feladatot rájuk toltak, amennyit kell telefonálniuk, a csoda az lenne, ha normálisak maradtak volna :)


Az átjelentkezést egyébként tudtommal most telefonon is intézheted, érdemes lenne felhívnod a válaszott új háziorvost!

2021. ápr. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyik oldalról igazad van, a stílus nem megengedhető, de kérlek, legyél türelmes, a háziorvosokra most nagyon sok plusz munka nehezedik, és már azt sem tudják, merről fonják be a szemöldöküket :-(

Remélem, hamar rendeződik a dolog!

Én úgy gondolom, nem probléma átkérni a kartont a helyi háziorvoshoz, és akkor minden probléma megoldódik. Vele egyeztetve szerintem tudnak a lakóhelyedhez legközelebbi oltópontra küldeni.

2021. ápr. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én türelmes és kedves voltam vele végig:) De azért nekem sem esik jól amikor felveszem a telefont és minősíthetetlen stílusban kezd el beszélni, majd ezt folytatja végig. Barátnőm végig hallgatta és döbbenten nézett, hogy ez így mégis mi volt. Szóval nem én reagálom túl :) Rajtam is nagy a teher a saját területemen, mégis tudtam szépen beszélni vele:)

Korábban azt az információt kaptam, hogy csak személyesen lehet átkérni a kartont, de köszi a tippet, megpróbálom telefonon.

Illetve most már lehet regisztrálni oltópontra, így végülis az oltás is megoldódik előbb-utóbb.

2021. ápr. 23. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!