Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha a covid oltas nem kotelezo,...

Ha a covid oltas nem kotelezo, akkor miert kulonboztetik meg az oltottakat es az oltatlanokat?

Figyelt kérdés
Leszogeznem, nem polgarpukkasztasnak szantam a kerdest, csupan nem ertem. Valahol azt olvastam, mivel az oltas nem kotelezo, nem is tehetnek kulonbseget oltott es nem oltott kozott. Most Magyarorszagon megis ezt tapasztalom. Ez igy helyen van? Vagyis a torvenyek szempontjabol megallja a helyet? Remenykedem a kulturalt valaszokban.

2021. máj. 1. 18:57
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
24%
Azért különböztetik meg őket, mert valamilyen alapon továbbra is csökkenteni, alacsonyan kell tartani az olyan emberek találkozását, érintkezését, stb, akik fertőzőképesek, ahhoz, hogy az egészségügyi rendszer fokozatosan megszabaduljon a coronavírus ellátás okozta terhektől, és újra visszatérhessen a normál működési rendbe. Ahogyan ugyanis most működnek a kórházak, stb, az hosszú távon tarthatatlan.
2021. máj. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
86%

11!

Akik oltottak ők is megfertőződnek, csak kevésbé lesz súlyos a lefolyása a betegségnek.

2021. máj. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
94%
#12 feltéve, hogy működik a vakcina. Van aki 2. oltás után kerül kórházba covid miatt majd hal meg.
2021. máj. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
25%

13!

A vakcina mindenképpen működik, itt inkább az emberek immunrendszerén van a hangsúly. Van akinél nem indul be az ellenanyag gyártó folyamat.

2021. máj. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
15%
12-es. Igen, azok is meg tudnak fertőződni, de mint te is írtad, a lefolyás kevésbé lesz súlyos, ergo nem terheli (annyira) az ellátórendszert. Praktikusan annyira nem, hogy a beteg kórházba a fertőzés miatt szinte biztos, hogy nem kerül már, ha be van oltva, még ha el is kapta a vírust. Másért természetesen kerülhet kórházba, de amiatt a más ok miatt fertőzés és oltás nélkül is kórházba került volna, így azonban csak fertőzés miatt senki se kerül oda. Ergo a kórházakon, és főleg az intenzív osztályokon emiatt igenis csökken a terhelés. Vagy úgyis mondhatjuk, hogy kevésbé nő, mint nőne amúgy. Helyzettől függ.
2021. máj. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
9%

15!

Igen, remekül írod, teljesen egyet értek. Csak arra reagáltam hogy mindenki fertőző képes

2021. máj. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:
Elobb-utobb mindenki be kell oltassa magat kulonben nem lesz elete szoval feleslehes oltatlankent oltottakra fujni, oltottakkent oltatlanokat hibaztatni azert is ha nincs kenyer a boltban. Nem vagyok maradi, sem oltasellenes, sem virus tagado, egyszeruen ennek az oltasnak nem latom ertelmet de ettok fuggetlenul nem nézek ferde szemmel azokra akik beoltattak magukat
2021. máj. 1. 20:01
 18/40 anonim ***** válasza:
100%
Sok városban szokott lenni nyáron kert mozi. Hátha lesz vagy össze kell fogni, kivetítő és valaki kertjében mozizni. Az éttermek, kávézók teraszain fogyaszthatsz. Szabadstrandra mehetsz. Kirándulni, túrázni mehetsz. Külföldön negatív teszttel szállodába is. De nekünk mikor le akartuk mondani a Júniusi nyaralásunkat azt írta vissza a szálloda, hogy ne mondjuk le mert Május 23-tól bárki mehet hozzájuk kártya nélkül is.
2021. máj. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%

#18

Az igen! Vajon honnan ilyen jól értesültek? :)

2021. máj. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
100%
#18, ma olvastam, hogy milliós büntetések lesznek, ha megszegik ezt a szabályt (kártya nélkül kártyás helyre mennek) És azt büntetik, aki beengedi
2021. máj. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!