Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha a covid oltas nem kotelezo,...

Ha a covid oltas nem kotelezo, akkor miert kulonboztetik meg az oltottakat es az oltatlanokat?

Figyelt kérdés
Leszogeznem, nem polgarpukkasztasnak szantam a kerdest, csupan nem ertem. Valahol azt olvastam, mivel az oltas nem kotelezo, nem is tehetnek kulonbseget oltott es nem oltott kozott. Most Magyarorszagon megis ezt tapasztalom. Ez igy helyen van? Vagyis a torvenyek szempontjabol megallja a helyet? Remenykedem a kulturalt valaszokban.

2021. máj. 1. 18:57
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
19%

"Mi az, hogy jogosítvány nélkül nem vezethetek? Ez milyen világ már! Megkülönböztetünk embereket, mint a nácik? Vannak jogosítványosok meg, jogsi nélküliek. Nekem ne mondja meg senki, hogy jogsi nélkül nem vezethetek! Kötelező a jogsi? Nem! Választható! Na ugye, akkor minek kell a vezetéshez? Jogsival nem okoznak balesetet? De hogy nem! Tessék, akkor meg mi értelme? Meg a kresz is szar, a táblakészítők meggazdagodását szolgálja, az útburkolat festőkről ne is beszéljünk, azok csak azért dolgoznak, hogy vágyat érezz a jogsira!

Figyeljetek oda! Autót is csak azért árulnak, hogy a jogsi iparnak jó legyen! Gondolkozz ha jogsid lesz beállsz a sorba! Birka leszel!

Csatlakozz a vezzess jogsi nélkül csoporthoz.

jelige: nekem ne mondd meg, benzint szoptam a cumisüvegből

🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔 😂😂😂😂😂😂😂😂😂"


Azt hiszem ez nagyon találó.

2021. máj. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
93%
#21 te fasz, a jogsi megszerzésének nincs potenciális mellékhatása. A jogosítvány megszerzésének kizárólag pozitív hatása van.
2021. máj. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
14%
Hogyne lenne? Ha vezetsz, akkor bizony nagyobb eséllyel patkolsz el autóbalesetben.
2021. máj. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
91%
#23 a jogsiról volt szó, baszod...
2021. máj. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
94%
#21, nem jó a hasonlat. Arra mondjál épeszű magyarázatot, hogy múzeumba, állatkertbe, könyvtárba miért kell az oltási igazolás? Ott nem lehetne bevezetni a négyzetméter alapú látogatottságot? Vagy az rendben van, hogy a metróra felszállhatsz - összezsúfolódva -, ezekre a helyekre meg nem mehetsz be?
2021. máj. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
17%

Továbbra sem értem ezt a hisztit.

Bizonyos országokba nem lehet beutazni bizonyos oltások nélkül. Nem létfontosságú utazgatni, de ha oda akarsz menni, akkor beadatod.

Oltási igazolvány nélkül is elmehetsz a létfontosságú helyekre (bank, posta, élelmiszerbolt stb). A mozi, a kocsma, a színház és a többi nem létfontosságú. Vagy nem mész, vagy beoltatod magad.

2021. máj. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:
21-es te egy tipikus vaskalapos idiota vagy akinek a sajat elkepzelesein es vilagan kivul nincs mas ami elfogadho volna. Szomoru. Nem tudom fel tunt-e de rajtad kivul mindenki kepes volt kukturaltan megfogalmazni a velemenyet. A jogsit pedigne hasonlitsuk mar egy szurihoz aminek marhara semmi ertelme sincs es egy kartyahoz amivel az emberek alapveto jogait probaljak korlatozni es megmutatni, hogy marpedig nem szamit a tobbseg mit akar.
2021. máj. 2. 02:46
 28/40 anonim ***** válasza:
0%
#24: aki jogsit szerez jó eséllyel azért teszi, hogy vezethessen. Szerintem. A vakcinák pedig, mint tudjuk, minimális mellékhatással járnak. De azt is meg tudom érteni, ha valaki fél egy 1-2 napos láztól és karfájdalomtól. Mondjuk akkor az intenzív osztálytól nem tudom miért nem fél.
2021. máj. 2. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
8%

Teljesen normális válaszokat adtam. Attól, hogy valaki nem neked ad igazat és nem ugyanazt hajtja, amit hallani akarsz, attól még teljesen normális volt a valaszom.


Egy járvány nem egyéni betegség, nem egyéni probléma, hanem az egész közösség problémája. Ezért a védekezés is közös, nem az egyén jogán alapul. Nincs kötelező oltás, marad az egyéni belátás, de a közösségi érdek is megmaradt.


Teljesen összefér az a gondolat,hogy ha az egyén saját jogát előrébb tartja a közösség jogánál, akkor a közösség korlátozza az egyén közösséghez tartozásának lehetőségeit.

Ha valaki nem kíván részt venni egy közös veszély elhárításában,akkor miért ragaszkodik a közös lét előnyeihez?


Mindenkinek olyan marha sok joga lett hirtelen, kötelessége meg semmi. Hát ez nem egészen így működik. Jelen esetben mindenkinek kötelessége lenne részt venni a probléma elhárításában, és ha erre hajlandó, majd utána beszélhetünk a jogairól meg a kiváltságairól.


Olyan marha érdekes, hogy fel vagytok háborodva, mert nem mehtttek akárhova.

Érdekes módon az nem zavar senkit, hogy az eü dolgozók, akik utánatok lapátoljak a szart, november óta nem mondatnak fel. Pedig az eü-sok az első vakcinát január végén kapták, tehát speciális védelem nélkül kellett dolgozniuk.

2021. máj. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
93%

#29, akkor lenne igazad, ha az oltottak nem fertőznének. De fertőznek. Akkor lenne igazad, ha nem rögtön az első oltás beadását követően szórnák már ki a kártyákat, hanem a második után, pár hét elteltével. Akkor lenne igazad, ha az EU-által (legalább az EU_által) bevizsgált és elfogadott oltóanyaggal oltanának. De nem, azt aszalják a raktárakban, időnként ideszórnak százezer darabot - löknek egy kis gyöngyöt a disznók elé -, hogy nyithassák a stadionokat. Mindeközben a kínai szar ott porosodik a háziorvosoknál, és már fejpénzért se tudják beadni.

Na ez a felháborító, hogy a NER-biznisz vakcináit akarják letuszkolni az emberek torkán, és ezt ezzel a zsarolós kártyával akarják elérni.

2021. máj. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!