Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kellene félnem a Pfizer miatt...

Kellene félnem a Pfizer miatt a későbbiekben?

Figyelt kérdés

10 napja kaptam az elsőt, megbánásról szó sincs, első helyre helyeztem azt, hogy nem akarom elkapni a koronát, és nem akarok félve menni emberek közé. Nekem ez volt a bölcs döntés, de aki nem adja be ezért-azért, ugyanúgy bölcs, szerintem.

Múlt év őszéig 'vírustagadó' voltam kb., mostanáig viszont attól is féltem (a szuriig persze), ha voltam a Pennyben, és vártam mikor telik le 8-10 nap, hogy biztos nincs-e semmi.

A gond az, hogy autoimmunos vagyok (pm), magyarán még én is megbetegítettem saját magamat a nagy semmiből, egy életre.

És egyre jobban megijedek az olyan kommentektől fb-on, hogy "meglátjuk mit okoz pár év múlva a vakcina", vagy ami még rosszabb, hogy "ő is, meg ő is meghalt miatta", stb..

Tehát, tegyük fel hogy beadni jobb, ti tartotok bármelyiktől a későbbiekben?



2021. máj. 17. 18:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
84%

#10: Én az olyanoknak, mint te, aki csak a kártya miatt megy, azt szoktam mondani, hogy Jahnsen. Egy oltásos, nem kell ismétlő.

De aki meg a modern módszerektől tart, annak a kínai is jó választás lehet. Viszont nagy hátránya, hogy EU által nem elfogadott, így az országok maguk dönthetik el, elfogadják-e, vagy nem.


Egyébként mit értesz brutál erős immunrendszer alatt? Ami problémát okozhat, az az autoimmun betegség, ami aktív szakaszban túlműködik.

2021. máj. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
72%

Való igaz, hogy nagyon új technika, talán nem is véletlen, hogy kevés "hangadó" megy el pont emellett szó nélkül - ki azért, hogy a legbiztonságosabb, ki azért, hogy a legkiismeretlenebb - de mindent mérlegre téve - bár nem vagyok szakértő - nem gondolnám, hogy kiugróan veszélyesebb lenne, mint a vektorvakcinák, ahol ugyanez a tüskekódoló RNS-darab még csak nem is önállóan van egy lipidburokban, hanem hozzákapcsolva egy elölt adenovírus RNS-állományához.


Mindegy, melyik oltás, sokkalta jobb, mint elkapni a betegséget.

Van ismerősöm, aki belázasodott Pfizer után, nekem Astra után másnap pár óráig hőemelkedésem volt, ezek jellemző mellékhatások, de sokaknál még ez sincs, max kisebb karizomfájdalom. Kb. 1:100ezerhez(!) az esélye, hogy pl. Astrától (vagy más vektorostól) trombózisod legyen. Pfizernél ilyenről nem is tudok, persze biztos ott is vannak súlyos esetek. A súlyos esetek komoly, tartós, maradandó életminőség-romlást idéznek elő, 1:10..1:100 eséllyel rövidesen meg is halnak benne.

Ha nem oltatod be magad, az élő vírust kapod el - tegyük fel, mivel visszaszorulóban a járvány, mondjuk még 1:10(!) eséllyel, és ha elkapod, akkor van rá 1:10(!) esélyed, hogy nagyon kellemetlenül érintsen, különösen az alapbetegséged miatt is (már csak azt is vedd hozzá, hogy pl. nem kezelhetnek mindennel, amivel másokat igen). Itt is igaz, hogy súlyos lefolyás után tartósan, akár maradandóan károsodik valamid, és 1:10..1:100 eséllyel bele is lehet halni.

Ezzel a durva, nagyságrendi összehasonlítással is kitűnik, hogy kb. 1000x jobban jársz a vakcinációval. Sőt, még az össztársadalmon is segítesz: minél többen oltást kapnak, annál hamarabb itthagyjuk a vírust, és fenti, járvány végéig még esedékes megbetegedési esély ezzel is csökken, persze az már akkor nem elsősorban téged érint, hanem azokat, akiket valamilyen ellenjavallat nem lehetett beoltani. De azt is látnod kell - bár a nehezén már túljutottunk, és remélhetőleg nem lobban be újra -, hogy ha egyidejűleg sok a beteg, akkor az leterheli a kórházi ellátást, mivel ilyen előre megjósolhatatlan, tömeges esetszámra alig lehet készenlétben állni, és akkor a más betegséggel küzdők ellátása is nehezítődik.

2021. máj. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
65%
Én is ugyanígy voltam. Ha néha kimozdultam, számoltam a napokat utána, hogy jó oké, nem kaptam el... èn is azért akarok oltást, mert egy ève így élek, de azért örökké nem lehet.
2021. máj. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, ha nem kéred az oltást és megfertőződsz, annak sajnos elég nagy eséllyel lenne mind rövid-, mind hosszú távon súlyos következménye. Azzal együtt is, hogy nem 100% eséllyel kapod el, az oltással sokkal jobban jössz ki. Igen, nem tudjuk garantáltan kizárni a mellékhatásokat, de azért vannak már olyan alapos biológiai ismereteink, hogy ezek valószínűségét meg tudjuk becsülni - és bizony igen kicsi az a valószínűség.


Ugyanúgy, ahogy egy házépítésnél is a fizika törvényei alapján meg tudjuk mondani, hogy nem fog-e ledőlni, nem kell "kipróbálni", tehát fölépíteni és megnézni, hogy ledől-e. Előre meg tudjuk mondani. Van persze, hogy hibázik a statikus, de ez ritka. Ugyanígy meg tudunk mondani dolgokat a biológiában, orvostudományban is előre, kipróbálás nélkül.

2021. máj. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!