Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Melyik covid oltast valasztott...

Melyik covid oltast valasztottad es miert?

Figyelt kérdés

Kivancsi vagyok, hogy ki mi alapjan valasztott.

Ismerek olyat aki pl. kizarolag az oroszt akarta es arra vart, de olyat is aki fejvesztve menekult, amikor a haziorvos hivta, hogy mehet a kinaira..


2021. máj. 23. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
10%

Pfizert

Azért mert hormontartalmú gyógyszereket fogok szedni, ami okozhat vérrögképződést, ezért astrazenecát nem akartam. Ezen kívül a pfizer véd legjobban a továbbfertőzés ellen

2021. máj. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kínait kaptam, mikor lehetett oltópontra regisztrálni.

Nem értek hozzá, az orvos ismerőseimmel, rokonaimmal konzultáltam. A családomban sajnos többeket érintett a betegség, édesanyámnak a szívére ment rá, így nem volt kérdés,hogy beadatom.

Az AstraZenecával voltak fenntartásaim, mert fogamzásgátlót szedek, ami eleve hajlamosító tényező trombózisra.

Nem bántam meg, hogy beadattam, azóta néztem antitest-et is, bőven 1000 fölött van.

2021. máj. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sinopharm. Az első nap amint lehetett bármit is kérni, azonnal éltem a lehetőséggel, hogy végre vége legyen ennek. Mindegyik hatékony, orvosok vizsgálták, fölösleges válogatni.
2021. máj. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szputyik és Astra között választhattam, eleve Szputnyikot akartam illetve az AstraZeneca 2. oltást csak 3 hónap múlva kaptam volna meg.

De ha csak egy fajta lett volna, akkor beadattam volna azt, bármelyiket

2021. máj. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%

#1

Azt ugye tudod, hogy a Pfizer is növeli a vérrögképződés esélyét? Nagyjából pont ugyanannyira, mint az AstraZeneca. Ismerőseim között volt is olyan, aki kicsivel utána infarktust kapott. Nem ijesztgetni akarlak, csak felesleges ez alapján válogatni, mert a nyugatiak jellemzően okoznak ilyet, a keletiekről nem tudok. Persze kicsi rá az esély, szóval tökmindegy, melyiket adatod be.


Én 1 hónapja kaptam Astrát. Azért azt, mert nyugati, mindenhol elfogadják. Nem volt ezen belül preferenciám, hogy Pfizer, Moderna, Janssen stb. Bármelyiknek lehetnek cifra mellékhatásai, így nekem mindegy volt, csak bíztam a szerencsében.

25N

2021. máj. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

AstraZeneca. Olyan betegségem van, hogy a kínai és az orosz kizárva. Akkor Jahnsen még nem volt itthon. Kózben átestem a fertőzésen, így egy darabig nem kaphattam, csak miután eltörölték az időkorlátot.

Ráadásul nálam minden minden három hétben két nap áll rendelkezésre oltásra a kezelésem miatt.

Pfizerhez vagy Modernához a háziorvosom nem tudott hozzájuttatni, így amikor megnyílt az időpontfoglalás az Astrára, éltem a lehetőséggel.

2021. máj. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

En mindenkinek zoldet nyomtam. Mit tartalmaz a kinai vagy az orosz, ami miatt nem lehet azt beadni?

En olvasgattam, de mindenhol mast ir. Ez is egy kesz verseny lett.

2021. máj. 23. 15:38
 8/8 anonim ***** válasza:

#7: Nem amiatt, amit tartalmaz. Hanem a gyártó ajánlása alapján. Vérképzőszervi daganatos beteg vagyok, jelenleg is immungyengítő kezelést kapok. Nem saját döntés volt, a kezelőorvosom mondta.

A kínai csak olyan krónikus betegségeknél adható, amelyek karban vannak tartva. Nálam meg nemrég kezdődött csak a kezelés. Az orosz meg külön kiemeli a vérképzőszervi betegségeket, mint olyat, ahol a kezelőorvos dönt a beteg állapota és kezelése alapján. (#6)

2021. máj. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!