Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Melyik a jó döntés? Ügyelet,...

Melyik a jó döntés? Ügyelet, mentők, vagy SBO?

Figyelt kérdés

Egyértelműen orvosra van szükségem, és csak remélem, van itt olyan, aki gyakrabban fut bele hétvégén ilyesmibe, vagy egészségügyis.

Akut veseelégtelenség, akár le is állhat (még nem állt le), emellett trombózis sem kizárható. Szóval azt senki ne írja, hogy menjek orvoshoz, ez nem kérdés számomra sem.

SBO másik városban, van, aki bevigyen. A dilemma oka csak az, mikor jutok hamarabb orvoshoz?

Ha kocsival bevisznek, lehet, ott ülök fél napot - volt ilyen ismerősöm.

Ha mentőt hívok, soronkívüliség, de ehhez kijön a mentő? Nem érzem magam közvetlen életveszélyben. Na meg nem akarom súlyosabb esetektől sem elvenni. De értelemszerűen én is szeretnék időben bejutni.


2021. máj. 24. 05:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem voltam még ilyen helyzetben, de szerintem hívd fel valamelyiket, hogy nem tudod, ilyenkor mi a teendő, mit csinálj.
2021. máj. 24. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én az ügyeletet hívnám először,ők meg tudják mondani,mi legyen a következő lépés.
2021. máj. 24. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha mentő visz, akkor is a triázs dönt. Pont annyit fogsz várni, mintha autóval jönnél.
2021. máj. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
És ugyan miből gondolod, hogy akut veseelégtelenséged van?
2021. máj. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ezeket a diagnózisokat a Google állította fel neked? Esetleg orvos vagy? Ha egyik sem, akkor szeretettel várunk a csapatunkba triázs nővérnek fővárosi kórházba. Ennyi tudással és röntgen szemmel kiemelt bérezésre számíthatsz. Viccet félretéve, vagy holnap háziorvos, vagy ma ügyelet.
2021. máj. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5: Nem, nem a Google. Olyan daganatos betegségem van, és olyan kezelést kapok, ami bármikor a vese leállásával járhat. A kezelőorvosomtól tudom, mik azok a tünetek, amikor baj lehet.

Ödéma az egész testen, ma reggelre a szem alatt is, csökkent vizeletmennyiség, lepedékes nyelv, nehézlégzés. Ez elég akut veseelégtelenség jeleinek?

2021. máj. 24. 09:56
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor a kezelőorvosod biztos, hogy ellátott tanácsokkal, hogy mit kell tenned. Rá hallgass, ne a gyakorikérdések válaszolóira!
2021. máj. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%
7-es, a kezelőorvos biztos azt mondta, hogy ha probléma van, akkor orvos. Ezt érti is a kérdező, csak épp nem vágja, hogy melyik úton jusson el orvoshoz.
2021. máj. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#7: Igen, írtam is, tudom, hogy orvos, ez egyetlen percig sem volt kérdés. De hétvége van, és nem voltam még ilyen helyzetben, és fogalmam sincs, mi tartozik az ügyelethez, mi az sbo-hoz... Bocs, hogy kérdezni mertem.

Felhívtam az ügyeletet, ott azt mondták, jöjjek be a sürgősségire, itt utána meg kiakadtak azon, hogy vizsgálat nélkül miért küldtek ide...

Aztán rájöttek, hogy azért, mert labor nélkül nem lehet megmondani, hogy csak nem működik rendesen, vagy kezd leállni.

Mindenesetre bent vagyok, várom a laboreredményt.

2021. máj. 24. 10:57
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy már sikerült elindítani a vizsgálatokat! Minden jót kívánok, írd majd meg, hogy mi lett az eredmény! Ha szabad kérdezni, mi az alapbetegséged és milyen kezelést kapsz?
2021. máj. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!