Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Melyik a jó döntés? Ügyelet,...

Melyik a jó döntés? Ügyelet, mentők, vagy SBO?

Figyelt kérdés

Egyértelműen orvosra van szükségem, és csak remélem, van itt olyan, aki gyakrabban fut bele hétvégén ilyesmibe, vagy egészségügyis.

Akut veseelégtelenség, akár le is állhat (még nem állt le), emellett trombózis sem kizárható. Szóval azt senki ne írja, hogy menjek orvoshoz, ez nem kérdés számomra sem.

SBO másik városban, van, aki bevigyen. A dilemma oka csak az, mikor jutok hamarabb orvoshoz?

Ha kocsival bevisznek, lehet, ott ülök fél napot - volt ilyen ismerősöm.

Ha mentőt hívok, soronkívüliség, de ehhez kijön a mentő? Nem érzem magam közvetlen életveszélyben. Na meg nem akarom súlyosabb esetektől sem elvenni. De értelemszerűen én is szeretnék időben bejutni.


2021. máj. 24. 05:21
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

#10: Meglepő módon minden labor negatív lett. Aminek örülök, csak így nem értem a tüneteket. Mentségemre legyen szólva, a doktornő is veseelégtelenségre gondolt elsősorban, de kért D-dimer vizsgálatot is.

Bent kiderült, 200/121 vérnyomással mentem be (világéletemben alacsony volt a vérnyomásom), kaptam vízhajtót intravénásan, beindította a dolgokat, a vérnyomásom lement 160-ra, kaptam utána arra is egy fél tablettát, utána lement 145-re, így hazaengedtek.

De mintha a vízhajtó hatása csak 1-2 órát tartott volna. Mindenesetre megnyugodtam, hogy nem akar leállni a vesém. Ezen volt a fő hangsúly.


Myeloma multiplexem van, VTD indukciós kezelést kapok (Bortezomib, Thalidomid, Dexamethason), őssejt transzplantációm lesz.

2021. máj. 24. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!