Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vérvétel utáni rosszullét?

Vérvétel utáni rosszullét?

Figyelt kérdés
Lehet ellene tenni valamit? Nem pszichés eredetű, mert elsőre abszolút nem féltem az egésztől, utána meg 15 percig szédelegtem meg szenvedtem a rendelőben. Legutóbb mondjuk néztem magát az eseményt, az tényleg segít, ha nem nézek oda?

2021. máj. 25. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

En is mindig rosszul vagyok utana, hiaba ulok meg 10-20 percet. Amint felallok es elindulok haza, szedulok, minden bajom van. Pedig a verkepem tokeletes, se vashiany, se semmi, nem tudom ez honnan jon.


Ami nekem picit segit, az a vervetel utan rogton csoki, cola.

Ne nezz oda szerintem, en soha nem nezek, bar akkor en szerintem ott ajulnek el :D

2021. máj. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Velem is mindig ez van, mindegy, hogy odanèzek-e.
2021. máj. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 flora08 ***** válasza:
100%
Én is mindig így járok. Sajnos tőlem csak fekve tudnak vért venni, mert elájulok, már közben. Ha fekszem, akkor is iszonyatosan szédülök, és gyengének érzem magam utána, de legalább nem ájulok el. Mindig viszek magammal vizet, és szőlőcukrot, amit a legrövidebb időn belül el is fogyasztok (szőlőcukorból gyorsan 2-3 darabot). Legutóbb egy gyümölcsös müzliszeletet is megettem, az pont elég volt, hogy az éhgyomri vérvétel rendbejöjjek.
2021. máj. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 flora08 ***** válasza:
100%
Vérvétel után rendbejöjjek, elnézést, egy szó kimaradt.
2021. máj. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Van, akinél a vér látványa váltja ki, de a legtöbbször inkább pszichés. Nekem ilyenkor annak idején a vérnyomásom esett le, pánikreakció volt. Ugyanígy az oltásokra, injekciókra is így reagáltam, meg sokszor teljesen bagatell, fájdalommentes vizsgálatokra is, amikkel még nem találkoztam, és féltem tőle.

Mióta az ilyen szurkálások már a napi rutinomat képezik, az ilyen vérvételeket fel se veszem, kb olyan, mint amikor az ember kimegy inni egy pohár vizet.

Ami nekem régebben segített; előtte mindig inni kell. Akkor könnyebb szúrni, tehát tettem érte valamit, hogy ne kelljen attól félnem, hogy nem találják el. Illetve mindig szóltam előre, hogy rosszul szoktam lenni. Ilyenkor lefektettek, úgy vették le a vért, és az ablakot is kinyitották.

Nekem fontos volt, hogy lássam, amikor beszúrja a tűt, akkor lelkileg jobban fel tudtam készülni, és nem paráztam tovább, mint ameddig indokolt volt.

2021. máj. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!