Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyibe kerül a HIV fertőzés...

Mennyibe kerül a HIV fertőzés kezelése?

Figyelt kérdés
Szerencsére igazából nem érint, ami azt illeti, van egy kis HIV-fóbiám és emiatt egyáltalán nem élek nemi életet. Szeretném legyőzni ezt a félelmemet, de ahhoz, hogy ez sikerüljön, úgy érzem meg kell ismerkednem vele részleteiben, így mostanában sokat olvasok róla és ahogy látom a mai állás szerint az elérhető kezelések lehetővé teszik, hogy valaki egy ilyen fertőzéssel is teljes életet éljen. Utána akartam járni, hogy mennyibe is kerül egy ilyen kezelés de nem sokra jutottam, a legpontosabb információ amit találtam róla az az, hogy “drága”. Na és az mit jelent? Melyik gyógyszer ez pontosan? Esetleg ha valaki HIV-fertőzött, akkor írna nekem egy privát üzenetet? Szívesen megismerném a történetét.

2021. jún. 25. 23:30
 1/7 anonim ***** válasza:
22%

Ahhoz hogy HIV fertozesed legyen hihetetlen mennyiségű emberrel kene lefekudnod es akkor se biztos...

Nem tudom most Te fiú v lany vagy, de ha fiú, ovszerrel 0% eselyed van ra hogy elkapod. Nw fekudj le olyannal aki sok emberrel volt mar. A HIV elég ritka amugyis Európában. Igazabol kb a semmiert nem élsz nemi eletet🤷‍♀️

2021. jún. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%
Ennyi ésszel jobb is ha nem szexelsz, legalább nem szaporodsz !!!
2021. jún. 26. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Erre nem lehet olyan választ adni, hogy 3.876.345 Ft. Kb. mintha azt kérdeznéd, hogy mennyibe kerül egy lakás.


Mennyibe kerül kinek? Neked? Az TB-nek? Egy napra? Egy hónapra? Egy évben? Mennyi kerül mi? A gyógyszer? Az orvos bére?


Alap esetben a beteg a gyógyszerért minimális pénzt fizet, a legtöbb HIV gyógyszert vagy ingyen, vagy 300 Ft dobozdíjért kapja a beteg. Már ha ez volt a kérdés.

2021. jún. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm a választ 3.
2021. jún. 26. 09:45
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként annyira nem ritka betegség,úgyhogy csak felelősségteljesen...

Egyébként maga a szűrés tb támogatott, tehát neked nem kerül semmibe. Azt hiszem el kell menni a vöröskereszthez ahol vért vesznek tőled, majd egy hónap múlva újra, anonim módon történik tehát a teljes a diszkréció. (de ez nem 100%osan valid információ)

De amúgy ha szoktál vért /plazmát adni ott rendszeresen szűrik a vért ha az lennél szóltak volna.

2021. jún. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
28%
Ja, most látom, hogy a kezelése. Bocsánat arról nem tudok nyilatkozni :D
2021. jún. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Epivir 300 Ft/doboz. Ez egy havi adag. Az orvosi kezelés tb-támogatott, alapesetben nem kerül a betegnek pénzbe (max. az utazás, amíg eljut az orvoshoz). A magánrendelés nyilván más kategória.
2021. júl. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!