Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyiben járult hozzá a...

Mennyiben járult hozzá a rossz fogakhoz, fertőzésekhez, hogy régebben kesztyű és szájmaszk nélkül matattak a beteg szájában?

Figyelt kérdés

Úgy emlékszem, hogy kb. 10-12 éve terjedt el Mo-on a kesztyű és a szájmaszk használata.


A kérdésem az lenne, hogy például a tömések alatt keletkező lyuk mennyire volt ennek köszönhető, mert nagyon sok ismerősömnél volt ez régebben, hogy betömték, de egy idő múlva ki kellett húzni. Az utóbbi időben viszont nem hallok ilyet.


2019. márc. 20. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Semennyire. Amikor tömtek, akkor is tömés előtt kimosták vízzel. Rossz fogak eredménye a rossz fog és szájápolás, a sok egészségtelen ételek, cigi, alkohol, és genetika.

Azért régen nem volt divat a fogmosás, én például sosem láttam a szüleimet fogat mosni.

Amúgy lehet te nem hallasz róla, de ma is napi szinten vannak olyan emberek akiknek rosszak a fogaik.

2019. márc. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Amennyi bacit bevitt így az orvos, azt azt simán megszerzed smacizással otthon vagy a diszkóban. A tömés alatti romlást pedig a rossz technológia okozta, ami azóta sokat fejlődött. Régen kifúrta, betömte. Most meg annyit matatnak, hogy nem tudom követni. Szerintem kifertőtlenítik a lyukat, hogy ne romoljon a tömés alatt.
2019. márc. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az hogy ki kellett húzni tömés után, szerintem azért volt, mert akkoriban még fel sem tudták rendesen mérni a luk tényleges méretét. Most már van panoráma röntgen, általában ha olyan nagyon lukas a fogad meg is csinálják, hogy lássák vajon érintett e ideget a luk és ha igen akkor nem simán betömik hanem gyökérkezelik.
2019. márc. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hogyan tudsz ilyen hülyeséget kitalálni? Én már 82 éves vagyok, de mióta az eszemet tudom, azóta kesztyűben és szájmaszkkal végzik a fogászati beavatkozásokat.
2019. márc. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

„Én már 82 éves vagyok, de mióta az eszemet tudom, azóta kesztyűben és szájmaszkkal végzik a fogászati beavatkozásokat.”


11 lesz az a 82.

2019. márc. 20. 13:14
 6/7 anonim ***** válasza:
Semmiben. Ráadásul azért is hülyeség, mert pl a kesztyűvel az orvos saját magát védi tőled. Téged kézmosással és fertőtlenítéssel véd például az előző pácienstől, ami 10-12 éve is megvolt már. A maszk ugyanez, nem azért hordja, hogy téged védjen, hanem saját magát, amikor te tátott szájjal ráköhögsz.
2019. márc. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A szuvasodásnak semmi köze a kesztyűhoz meg szájmaszkhoz.


Azt hittem olyan fertőzésekre gondolsz, mint a megfázás...

2019. márc. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!