Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van már covidos ismerősöd? Ez...

Van már covidos ismerősöd? Ez mennyiben változtatta meg a vírushoz való hozzáállásodat?

Figyelt kérdés

Bevallom, hogy tavasszal még én is csak legyintettem rá, és bár nem tagadtam a vírust, de úgy voltam vele, hogy "túlzott pánikkeltés", meg "médiahiszti", hiszen még az ismerőseimnek az ismerőse se hallott olyanról, aki elkapta volna.


Most viszont.... a kolléganőmnek 1 hete még semmi baja se volt, most viszont kórházban van, és esélyes, hogy lélegeztetőre is kerül, mert romlik az állapota...a hugom vőlegénye (sportos, 20-on éves, makkegészséges fiatalember), úgy odavan, hogy 2 hete az ágyat nyomja, szinte felkelni sem tud....a szomszéd néniről pedig tegnap tudtuk meg, hogy belehalt...egy másik kolléganőm pedig már több, mint 1 hónapja túlesett rajta, de még mindig annyira gyenge, hogy nem tud egy szuszra 3 emeletet felmenni a lépcsőn....


Szóval most már belátom, hogy ez a nyavalya tényleg itt van, tényleg fertőz, és sokkal rosszabb, mint "egy kis megfázás". Szóval most már nagyon is komolyan veszem, és kezdek félni tőle, hiszen látom a környezetemben, hogy mit tesz. Nem rettegek, meg pánikolok, de nem bagatellizálom el a veszélyt, és megteszek minden óvintézkedést.


Ti hogy álltok ezzel? Megváltozott a hozzáállásotok, miután személyesen is ismertek olyat, aki elkapta a koronavírust? Vagy eddig is komolyan vettétek?



2020. nov. 11. 08:11
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
77%

Én eddig sem tagadtam a létét, aztán pár hete átment a családomon (szülők, és én) szerencsére láz nélkül, enyhe influenzás tünetekkel megúsztuk.


Mint mondtam eddig sem tagadtam, betartottam minden előírást, de azért pofánütött a dolog. Amolyan "mivanha?" szerűen, hogy akár kórház/halál is lehetett volna a vége. Na meg dühös is voltam, hogy hogyan kaphattuk el, ha kézfertőtlenítésből, és maszkból álltak a napjaim, egyedül én jártam emberek között a családból (itthon dolgoznak).


Engem pszichikailag jobban megviselnek a korlátozások, pl maszk nélkül lassan meztelennek érzem magam, ha nézek egy filmet "miért nem hordanak maszkot az üzletben?!" kérdés kavarog bennem, aztán rá kell jönnöm, hogy ez egy film, el akartam menni valahova "ja basszus tuti nincs nyitva", vagy el terveztem indulni egy programra és "uhh haza kell érnem időben" (a héten lett volna)


Vagyis olyan dolgok, amik eddig sosem jelentettek gondot, most jelentenek.

2020. nov. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
72%
Mióta látom, hogy nem kifejezetten idős, beteg emberek is kerülnek tőle életveszélyes állapotba...hát...azóta komolyan veszem, főleg szülők miatt.
2020. nov. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
65%
Hozzatok hasonlóan. Tavasszal szkeptikusabban, bár szerintünk mi karacsonykor atestunk rajta (így utólag, a durva tünetek alapján), kivéve a férjemet, aki most Covidos lett, bár tunetmentesen. Egy idősebb ismerősünk belehalt, és most az öcsém is pozitív, ő lázas, köhög, legszomjjal küzd.
2020. nov. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
65%
Több ismerősöm is elkapta. Eltérő, hogy ki mennyire van szarul. De, abban mindannyian megegyeztünk, hogy az a betegség nagyon nem egy kellemes dolog. A hozzáállásomat nem változtatta meg. Tavasszal is tudni lehetett, hogy ez nem egy sima influenza.
2020. nov. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
76%
Tavasszal is nagyon komolyan vettem, most is. Sőt, bevallom, én félek és féltek is. Én több, mint 1 éve krónikusan köhögök, és az orvosok nem találták meg az okát, anyukám Covid osztályon dolgozik, a nagyszüleim pedig nagyon veszélyeztetettek, szóval ok van bőven a félelemre. ☹
2020. nov. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
91%
Én jelenleg benne vagyok, de nem félek tőle. Már 7. napja vannak tüneteim, de enyhék és ma már jobban is vagyok. Aki ismerősöm és elkapta mind vagy tünetmentes volt vagy enyhe tünetes.
2020. nov. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
80%

Tavasszal is volt ismerősom beteg. Öten is.

En februar elso feleben voltam furan beteg, amiket marciusban leirtak, hogy mintha viz alatt lennel, a tudom neha szaggatott, picit fajt mindenem, nem esett jol levegon lenni...utana heten is furan ereztem magam, mintha egy masik vilagban lennek, fura volt minden es idegen, kifaradtam

2020. nov. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
86%
Egyik ismerősöm testvére. Szűk két hét alatt túlesett rajta, olyan tünetei voltak, mintha csak influenzás lenne. Semennyire nem változtatott meg.
2020. nov. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
81%

Amit írt feljebb valaki, sorstársra leltem. :D Szintén fennakadok rajta, hogy a filmben túl közel állnak egymáshoz, nincs rajtuk maszk, mit állnak ott annyira egy helyen annyian összetömörödve. :D Aztán rájövök, hogy ez hülyeség.. :'D Már beégett a fejünkbe sajnos, nem tudom mikor fogunk újra úgy nézni a világra, ahogy a vírus előtt.

Mi úgy állunk hozzá a kezdetektől, hogy csak a hivatalos oldalt követjük, meg belenézünk néha a híradóba, de nem szippantott be minket a pánik, higgadt elfogadók vagyunk, akik betartanak mindent, óvatosak vagyunk. Kerüljük a tömeget, több időt fordítunk magunkra. A szüleimhez ma megy a mentő tesztelni, meglátjuk mi lesz. :/ A közvetlen ismerettségi körünkben még nem volt beteg, csak kollégák, meg a gyerkőc iskolájában volt beteg, másik osztályban. Szóval rokon, barát, nincs tapasztalatunk. A szüleim nem szoktak lázasak lenni, és most korona tüneteik vannak, plusz a láz, így a háziorvos rájuk küldte a tesztelőt..

2020. nov. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
75%
nincs
2020. nov. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!