Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hidrogén-peroxidot hogy kell...

Hidrogén-peroxidot hogy kell a gombára kenni? Fülpiszkálóval elég?

Figyelt kérdés
(Nem körömgomba)
2021. júl. 7. 11:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
53%
Ez milyen eljárás..? Hol olvastál róla?
2021. júl. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
SEHOGY! Ezzel CSAK a börödet teszed tönkre, a gomba meg nem foglalkozik vele!
2021. júl. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
53%
2: erre céloztam, csak próbáltam finoman kérdés formájában... ;-)
2021. júl. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
59%

"A hidrogén-peroxid használat szabályai


Sose nyúljunk hozzá kesztyű nélkül! A hidrogén peroxid egy erős vegyszer, ami ugyanazt a pusztítást viszi véghez bőrünkön is, amiért a penészes, gombás lerakódások eltávolítására használjuk."


[link]

2021. júl. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Ypszilon1980 ***** válasza:
Milyen gombára?
2021. júl. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Csiperke, gondolom.
2021. júl. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Ypszilon1980 ***** válasza:
53%
Arra kenheted, bár nem boldogít senkit. Bőrgombára nem tudom miért kellene hidrogén peroxidot rakni, mikor van gombaellenes szer, ami az ép bőrszövetet nem károsítja, ez a szer erősen maró hatású. Logikátlan nekem.
2021. júl. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Ypszilon: láttam én már ezerszázalékosan túlárazott MLM-es terméket, ami pont hidr.peroxid volt..... Csak csilivili flakonban ...


De ettől függetlenül 100%-ban igazad van.


Nem tudom, a kérdezőnek ki ajánlhatta - mindenesetre jobb, ha nem próbálkozik vele.

2021. júl. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Ypszilon1980 ***** válasza:
Persze, amúgy a net tele van ilyenekkel, meg láttam én is ilyen szereket hirdető oldalakat, gombára meg stb., csak ezeknek semmi valóság alapja nincs és több kárt okoz, mint hasznot.
2021. júl. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

A belinket cikkböl kiemeltem a következöket, nagyon alaposan olvasd el! (Ebböl egyértelmü ugyanis, hogy a börödre nem kenheted!)

A hidrogén-peroxid felhasználása a háztartásban


A hidrogén peroxid felhasználásának több útja is van: használhatjuk folttisztítóként és fertőtlenítőszerként is: nagyszerűen eltünteti a makacs szennyeződéseket, a fürdőszobai penészt, a lerakódásokat. Folttisztítóként használjuk a hidrogén peroxid oldatot kis mennyiségben, lehetőleg fehér ruhán, ugyanis elveheti a szennyeződés mellett a szövet színét is kioldhatja. A hidrogén-peroxid 3%-os oldat nagyszerű a fürdőszoba fertőtlenítésére: tökéletesen tisztává varázsolhatjuk vele a vécékagylót, kifehéríthetjük a penészes fugát a csempék között. Használat után mossuk le a méreganyagot bőséges vízzel, hogy bőrünk ne érintkezhessen vele!

A hidrogén-peroxid használat szabályai


Sose nyúljunk hozzá kesztyű nélkül! A hidrogén peroxid egy erős vegyszer, ami ugyanazt a pusztítást viszi véghez bőrünkön is, amiért a penészes, gombás lerakódások eltávolítására használjuk.

Ne vegyítsük ecettel! Az ecet és a hidrogén peroxid keveréke ecetsavat alkot, ami erősen maró hatású mind a bőrünknek, mind légútjainknak!

Tároljuk sötétben! A hidrogén peroxid fény hatására bomlik, így, ha túl sokáig kinn hagyjuk egy napos helyen, akkor veszít a hatékonyságából.

2021. júl. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!