Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tovább vinnnétek az ügyet,...

Tovább vinnnétek az ügyet, őszintén? Ha családtagotokat a kórházban panaszkodás miatt túlnyugtatóznák és ez miatt halna meg?

Figyelt kérdés

Nem volt olyan alapbetegsége, ami halálhoz vezetett volna, sem rák semmi. Arra várt, hogy másnap áthelyezzék egy másik osztályra, és ott folytassák a hormonkezelését.

Idősebb emberről van szó, de számomra ez elfogadhatatlan.

A hormon betegsége miatt volt az, hogy nappal többet aludt, éjszaka meg kevesebbet és ez miatt adtak neki nyugtatót. De annyira, hogy beszélni sem tudott már, majd bekómált.



2021. júl. 18. 08:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%

Valamit nem tudsz. Kérd ki a boncolási jegyzőkönyvet.

A hormonkezelés miért volt? Azt nem hajtják végre csak úgy.

Aztán lehetett más alapbetegsége is. Lehetett szívelégtelenség, stb.

Lehet, hogy nem is nyugtatózták le, hanem már olyan leromlott állapotban volt.

2021. júl. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%

Próbálkozhatsz, de az eü-ben kéz kezetmos alapon működnek az ilyesmik. Sajnos egyáltalán nem egy elszigetelt,egyedülálló eset amit te meséltél .

Boncolási jegyzőkönyv hamisítása is bevett gyakorlat ...

Szóval pereskedsz majd saját költségen évekig,de nem nyerhetsz . Sajnos!

2021. júl. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

pont akokr romlik le az állapota, amkor bekerül a kórházba... ez azért nem így megy. A boncolást fogjuk kérni természetesen.

Egyértelmű jelei vannak, ha valakit nyugtatóznak, ezek azok voltak.

2021. júl. 18. 09:00
 4/14 A kérdező kommentje:
a hormonkezelést csak kórházban kaphatta meg infúzióban, ezért nem tudtuk hazahozni. A szombszéd ágyas beteg is politizált, másnap lenyugatózva találtuk őt is. Ez azért nem véletlen. nem?
2021. júl. 18. 09:01
 5/14 A kérdező kommentje:
úgy értem, veszekedett, mindegy, hogy mi volt a téma (politika, nő, ital stb) nem ez volt a lényege.
2021. júl. 18. 09:01
 6/14 anonim ***** válasza:
39%

Tehát randalírozott éjjelente, zavarta az ápolókat, a többi beteget. Igen, jogosan kapott nyugtatót.


Papámnak is kellett, mikor éjszaka vagy akár nappal is veszekedett, kiabált, mert ha nem adott neki a ráhívott orvos, odáig fajult, hogy pl apának nekiment.

2021. júl. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Hát erre az a mód, ha felkeresitek a betegjogi képviselőt, vagy egy ügyvédet megbíztok ezzel az üggyel. Nyilván mérvadó lesz majd az, hogy miben halt meg.
2021. júl. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%

Kedves kérdező, boncolást kell kérni.

Idős, beteg emberek ha kiveszik őket a megszokott környezetükből zavartak tudnak lenni. Ilyenkor a nyugtató mindenképpen szükséges.


Ami meg a betegségeit illeti, már megbocsáss, de látványosan nem tudod milyen betegsége volt a rokonodnak. Egy Addison kórban pl. lazán meg lehet halni, egy hypercalcaemiában szintén. Nem csak a rák az egyedüli halálos betegség.


Ami meg a kérdésedre a válasz, igen tovább vinném az ügyet, de kettőnk között az a különbség, hogy én tudom, hogy milyen betegségei vannak a rokonaimnak és orvosként azt is tudom, hogy mikor szúrunk el valamit. Itt én nem vagyok biztos benne, hogy volt e egyáltalán szakmai hiba.

2021. júl. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Mi is tudjuk milyen betegsége van, csak nem írom le.

de azért köszönöm a választ. Mi azt láttuk, hogy túl lett adagolva a nyugtató, ennek látható jelei voltak. Erről írtunk is, számon kértük, hogy erre mi szükség volt? Erre bekómált. Ez egyértelmá, itt az a kérdés, hogy ezt érdemes-e tovább vinni, vagy sem.

Teljesen magánál lévő jól kommunikáló jó metnális képességű beteg 2 nap alatt bekómál, amikor elkezd panaszkodni, hogy ő inkább haza jönne.

Azt is megértem, hogy nyugtató kell, de ezt most sikeresen túl lett adagolva sajnos :(

2021. júl. 18. 09:41
 10/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
86%
Mindenképpen járjatok utána, de én ebben furcsállok valamit. Ahhoz, hogy egy beteg 2 nap alatt gyógyszertől kómáljon be és utána halállal végződjön, ahhoz azért nagyon sok gyógyszert kell beadni. Nem előírt adagot, ha túllépnek, akkor sem kómál be ennyi idő alatt. Vagy ez csak nekem furcsa?
2021. júl. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!