Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológusom mennyire...

A pszichológusom mennyire hamar fogja kiszúrni, hogy csak nem vagyok motivált a változásra, és csak panaszkodom?

Figyelt kérdés
Túl vagyok egy alkalom online terápián. Csak annyit tudok, hogy a jelenlegi életem nem jó, mert például nem boldogulok a munkámban, és nem látok esélyt pozitív kimenetelű munkahely váltásra, vagy, hogy bármi pozitív történhet még velem. Tudhat-e így segíteni rajtam a pszichológus, ha inkább csak panaszkodom, nem tudom megmondani, hogy miben kellene pontosan segítenie stb., teljesen céltalan vagyok, küzdelemre képtelen, inkább csak panaszkodom, és fröcsög belőlem a negativitás? 28/F

2021. márc. 14. 11:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon hamar. Ha viszont fizetsz a terapiaert le fogja sza*rni, csak arra fog jatszani h lehuzzon az oraberrel.
2021. márc. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy megpróbálna rávezetni valami pozitívabb irányra, motiválni, vagy ilyesmi, hogy javulhassak?
2021. márc. 14. 11:59
 3/12 anonim ***** válasza:
29%
Menő szakember nem tűri meg az ilyen pácienst mert rontja a hírnevét..
2021. márc. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

", teljesen céltalan vagyok, küzdelemre képtelen, inkább csak panaszkodom, és fröcsög belőlem a negativitás? "


Az a feladata, hogy kiderítse mitől van a probléma, de ha nem csinálod azt amit mond akkor lehetnek súrlódások.

2021. márc. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

Ne gondold, hogy még nem találkozott ilyennel. Ha eléggé profi és tapasztalt, akkor tud úgy irányítani a kérdéseivel a fejlődés felé, hogy észre sem veszed. A terápia sikeréhez egyáltalán nem kell "akarni" a változást, ha egyszerűen csak hagyod hogy történjenek a dolgok a terápián, akkor az idő meghozza a hatást. Sőt, sokszor pont az a hátráltató, ha a kliensnek konkrét elképzelései vannak a dologról és ő akarja terelni a terapeutát, hogy mit és hogyan kellene megoldani.

Ráadásul egy alkalom semmit nem jelent, az első 3-4 alkalommal a terapeuta gyakorlatilag csak elkezdi feltérképezni az új klienst. Mi több, számodra ismeretlen módokon, tehát nem tudhatod, hogy az elmondottak számára hogyan jelentenek információforrást. Szóval szerintem ne aggódj a szavaid tartalmán, a terapeuta (jó esetben) nem hülye.

2021. márc. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Ha TB-s akkor hamar, ha fizetős és komolyabb összeget fizetsz akkor soha.

De az is fontos, hogy ki tudd mondani magadból a dolgokat, ha ezt nem rakja össze akkor meg alkalmatlan is, mint a legtöbb pszichológus alapból.

2021. márc. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
7%
A pszihologusokhoz minek jártok? Ugyanannyit ér mint ha ide kiirod ingyen es hasznosabb tanácsokat is kapsz. Lo@szt se érnek ingyen elő senkik.
2021. márc. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es ezt mire alapozod?
2021. márc. 14. 13:27
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Élsportolók is járnak pszichológushoz mert a pszichés gátak oldásával növelni tudja a teljesítményüket
2021. márc. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
14%
Mindenre amit eddig tapasztaltam. Pszichológus vagy? Hogy igy megsértődtél?
2021. márc. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!