Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan vegyem rá őket, hogy...

Hogyan vegyem rá őket, hogy elvigyenek végre legalább egy pszichológushoz?

Figyelt kérdés

Több mint egy éve tart már a depresszióm, amit az új iskola idézett elő elsősorban. A "barátaim", akikkel egy osztályba kerültünk középsuliban is, elfordultak tőlem, a többiekkel pedig nem igazán sikerült kialakítanom kapcsolatot -nem utál tudtommal senki, de úgy nem érdeklem őket-, ezért teljesen egyedül vagyok. Eleve introvertáltként élek, és sok trauma ért gyerekkoromban, így kerültem most ide. Tavaly április óta mondogatták a szüleim, hogy na, majd nyáron elmegyünk pszichológushoz. Tessék, itt vagyok, egy újabb nyár telik el, viszont a helyzet egyre rosszabb. Ez már nem csak depresszió, hanem szorongás is; június 12-e (tanév vége) óta letöröltem a Face-t a telefonomról, laptopon is messziről kerülöm -ez lenne az egyetlen mód, hogy kapcsolatba lépjünk egymással az osztályból, mivel a volt "barátaimon" kívül mindenki más településen lakik. Senkiről nem tudok semmit, ők ugyanúgy rólam sem. Jelenleg egyedül próbálkoznék először önbizalmat nyerni, de biztosan rájöttetek, ha olyan jól haladnék vele, nem olvasnátok most ezt. Amint meghallok valamit a suliról, a sztress hatására elfog az evésroham, reggelente görcsöl a hasam. Szóval minden összejött az életemben. Szükségem van szakember segítségére vagy valakire, aki bátorít, tanácsot ad (mert megoldalni, orvosolni a helyzetemet csak én vagyok képes).

Na de önsajnálat, panaszkodás, mindenféle dráma off. Mit tegyek ebben a pontban? Hogyan vehetném rá a szüleimet, hogy vegyenek komolyan? Vagy úgy egyáltalán mi ez már...? Mamám szerint félénk vagyok, anyuék azt mondják, rosszkedv (bár csak átmeneti rosszkedv lenne), majd leszokok róla. Pedig nem én választottam ezt, elhihetitek.



2017. aug. 8. 22:57
 1/10 A kérdező kommentje:
Egyébként 15, lassan 16 éves lány vagyok, csak ez már kimaradt a nagy regényem közepette. Ne kritizáljatok, amiért ennyit írtam, de muszáj volt kiadnom.. >_< Ha beszélek róla, jobban érzem magam.
2017. aug. 8. 22:59
 2/10 anonim ***** válasza:
Mondd el nekik ezt így, komplett egészen, ahogy van. Mennyit beszéltetek eddig róla?
2017. aug. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kérd ezt szülinapodra vagy karácsonyra tőlük. Akkor talán megértik, hogy neked ez mennyire fontos.
2017. aug. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nagyon jo barinom volt igy. Bár nála szekálták, megszolták az osztálytársai. Végén annyira,hogy gyogyszereket szedett. (Egyetlen barinoje voltam én azért rászoltam a tobbiekre, de nem tudtam mindig ott lenni, másik osztályba járt) szoval volt,hogy ez ilyen szálloigévé vált,ha vki ellezdte piszkálni más is piszkálta. Voltak normális napja az osztálytársaknak,de tipikus ált suli utolag visszagondolva a tinédzser gyerekek borzalmasan tudnak bánni és kirekeszteni egy embert. Szo mi szo, minimális depresszio és szorongás volt nála. Bogyokat is szedett rá. Kijártuk a sulit, gimibe egy osztályba kerultznk(sok hulye elment v másik osztályba) és bogyok nem is kellettek neki, visszatért a normális életbe. Néhol még beszoltak neki a másik osztályba járo sulibol megmarado barmok neki, de már nem érdekelte, és ugye a gimiben már tudaz elég eros lenni,hogy kezdd leszarni mit mondanak :)

Kicsit sok lett az off, ezzel mondanfom,hogy hiába nem csufolnak, neked is valamu élethelyuet váltás kell. Ember nem kedvtelésbol akar menni pszichologuahoz. Sajnos (mivel ladsan 16 vagy) igy a gimiben vagy ahová jársz már kialakultak a klikkek. Nehéz lesz bekerulni. Én azt mondom bírd ki egyetemig és ott változz meg. Ugyanis ott uj lapokkal kezdesz senki se fogja tudni ki vagy.Fejben dol el(nehéz ezt mondani) de probáld meg. Remélem vagy a példával vagy tanáccsal tudtam használhatot irni.

2017. aug. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A legtöbb iskolában van iskolapszichológus. Ha megkérdezed róla az osztályfőnököt biztos tud segíteni, és továbbirányítani hozzá.
2017. aug. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Állítsd őket kész helyzet elé: keress egy pszichológust a neten, írj neki pár sort, és tedd hozzá, hogy 16 éves vagy, fogadna-e a problémáddal. Ha igen, csak jelezd a szüleidnek, hogy találtál valakit, engedjék meg, hogy beszélj vele... szerintem elég "nagy" vagy már hozzá, hogy önállóan lépj, csak ne felejtsd el bevonni a szüleidet is.
2017. aug. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Figyelj, hülyén hangzik, vagy nem, a hit sok dologban közrejátszik (NEM az Istenhitről beszélek)

ELhiszed magadról, hogy depis vagy, brühühü, az leszel.

Sajnos én is hajlamos vagyok néha magamnak ilyen módon betegségeket "kreálni". Így kaptam el 2 éve 2-szer az influenzát.

Vedd sorra, hogy miért lehetsz boldog. Minek örülhetsz. Miért vagy értékes.

1 jó dolgot mondj el, ami történt veled.

Nem igaz, hogy semmi.

2017. aug. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem fognak elvinni, ha nem akarnak, vagy nincs rá keretük. Neked is kell tenned annak érdekében, hogy meggyógyulj! Menj le a háziorvosodhoz, és kérj beutalót az Idegosztályra. Onnan tovább tudnak küldeni beutalóval ingyenes pszichológushoz. Kellene napi szinten futnod, vagy valamit sportolni. Kardio edzés is megfelelne. Ettől a mozgástól endorfin szabadul fel, ami felelős a jó hangulatért. Látogass el Brandenburg Géza gyógyult pánikbeteg oldalaira. Ott rengeteg hasznos infóra találsz. Öngyógyító tanfolyamot is küldenek emailben, ha igényled.
2017. aug. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát, úgyse fogok eljutni egy szakemberhez, mert mindenkinek csak tehert jelentek. Megmondta a saját anyám, hogy mindig panaszkodok és nagyon elege van belőlem. Szerintem nem is érdekli igazán, élek-e vagy halok, sem pedig az egészségem. Fogalmam sincs, miért reménykedtem abban, ő lesz a segítséget nyújtó kéz.
2017. aug. 14. 18:15
 10/10 anonim ***** válasza:

K.

Annyit érsz, amennyire becsülöd magad.

Mit gondolsz, mitől érnél többet. Egyáltalán mitől érzed magad szarul?

2017. aug. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!