Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Orvos megtudja mondani mikor...

Orvos megtudja mondani mikor fejeztem be a növekedést?

Figyelt kérdés
2021. aug. 4. 21:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Részben szerintem a csontsűrűség-vizsgálat ki tud mutani dolgokat.
2021. aug. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A fiúknnál átlagosan 17, a lányoknál 21 éves koruk körül fejeződik be a csontosodás, vagyis a növekedés.
2021. aug. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mármint utólag? Arra vannak módszerek, hogy a növekedési ütemet meghatározzák, de sok jelentősége nincs szerintem, ha valaki teljesen egészséges. Legalábbis gerincferdüléses eseteknél az orvosok kérnek olyan röntgent, ami a csípőlapát felső ívét ábrázolja, ezzel a csontosodást tudják meghatározni és ebből tudnak következtetni arra, hogy még nő-e vagy sem a gyermek, de hogy más esetekben is mérvadó-e ez a vizsgálat, azt nem tudom.
2021. aug. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!