Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Valaki hozzáértő megtudná...

Andrasgoncz kérdése:

Valaki hozzáértő megtudná mondani hogy az emberek milyen tempóban és mennyit növekednek?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok fiú és 175cm kézilabdázom ezért érdekelne, hogy lehetséges-e, hogy 190-nél magasabb leszek.

2018. jún. 6. 11:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Kedves András!


A kérdésedre a válasz sajnos bonyolult, egyénenként eltérő, s számtalan tényező befolyásolja, ennek ellenére megpróbálok kielégítő válasszal szolgálni neked.


A maximálisan elérhető testmagasságod már születésed pillanatában determinálva van, ezen értéknél magasabb nem, ám alacsonyabb lehetsz a későbbiekben.

Nem létezik olyan eljárás, mely lehetővé tenné, hogy ezt meghaladd, azonban az, hogy ezt az értéket valóban ki is hozod-e magadból, még mindig nem biztos, ám rajtad áll!

A sportolással jó úton jársz, ezen felül fontos a stresszmentesség, kielégítő alvásmennyiség, életforma- itt újra megemlítem a sportolás relevanciáját-, szeretetteljes környezet.


Hogy mennyi is az annyi?

Az emberek a születésük utáni életszakaszban esnek át egy gyors növekedési szakaszon, majd miután lelassul az ezirányú fejlődés, a kamaszkorban esnek át a második nagy növekedési hullámon, fiúknál ez megközelítőleg 13-15 (tágabban 12-16) éves kor közé datálható.

Ezután újfent lelassul a dolog, s 18 éves kor után már jelentősen nem fog változni a testmagasság.

Ezen tényezőkből kiindulva, ha őszinte akarok veled lenni- mint férfi a férfival!-, nem valószínű, hogy eléred a 190 centiméteres magasságot.

Ettől függetlenül még valószínűleg fogsz nőni, s ezzel a magassággal is lehetsz kiemelkedő játékos!


Ettől függetlenül, mint mondtam, egyénenként eltérő a növekedés üteme, mindössze irányadónak tekintheted a fenti sorokat, az is lehet- persze kevésbé sanszos-, hogy eléred az áhított értéket.

Volt olyan páciensem, aki 19 éves korában nőtt hihetetlenül nagyot, sajnos a térdét meg is viselte.


(Zárójelben jegyzem meg, egyébként vannak olyan, speciális eljárások, melyek (megközelítő értékkel) megjósolják a várható testmagasságot és alkatot, itt fel is hívnám a Tisztelt Szülők figyelmét arra, hogy gyerekkori sportágválasztásnál előnyös lehet hasonlóval élni, hiszen ezáltal gyermekünk várható testalkatára szabhatjuk az általa a későbbiekben űzendő sportot.)


András, folytasd az edzéseket, ne hagyd abba, hiszen- ismétlem magam- ez kardinális ahhoz, hogy kihozd magadból a beléd kódolt maximális magasságot!

Ezek mellett a játékodat szabd a fizikumodhoz, ne hagyd, hogy kizárólag magasposzton játszassanak, még akkor sem, ha most ez tűnik praktikusabbnak!


Sok sikert kívánok!

2018. jún. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Még az érdekelne, hogy hallottam ilyen csontsűrűség illetve porckorong vizsgálatról amivel megtudják mondani a várható magasságunkat.

Arra lennék kíváncsi hogy ezeket helyileg hol lehetne elvégeztetni?

2018. jún. 6. 12:46
 3/3 anonim ***** válasza:

antropometriai vizsgálat a neve.

ha jól emlékszem a sotén lehet rá időpontot kérni.

de szerintem innen már max 7-8 centi ami összejöhet még.

2018. jún. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!