Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mely törvény és pontosan...

Mely törvény és pontosan hogyan szabályozza a TB ellátást, és azt, hogy ki jogosult ellátásra?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Számtalan helyen olvasni, de ma telefonon is megtapasztaltam, amikor fogászati ellátásra foglaltam időpontot a páromnak. Egy foghúzást kellene végrehajtani. Mivel az asszisztens nem igen említette a telefonban, hogy már ehhez is dögkártya kell, direkt rákérdeztem, és azt a választ kaptam, hogy most megoldják, mert nincs még a szigorítás elrendelve. Kérdem én, a párom befizet havi 40000 járulékot (18,5%) én is befizetek 85-90 ezret. Akkor az ellátó rendszer milyen törvény és pontosan melyik rendelkezése alapján tagadja meg rám nézve az orvosi ellátást? Vonatkoztassunk el attól, hogy az oltás ingyen van, életet ment. Mindenkinek megvan a véleménye erről és nem bírálom egyik felet sem. Én nem fogom beadatni és a párom sem! Viszont, ha megtagadják az ellátást, akkor én pl simán feljelentem azt a helyet, ahol nem tudják bemutatni azt a rendeletet, amely alapján engem az ellátási körből kitesznek, annak ellenére, hogy fizetek. Ilyenkor azt gondolom, hogyha bárki megtagadja az ellátást, akkor egy formanyomtatvány keretében írásba foglaljuk tanúkkal, hogy mindennemű kárért az ellátást megtagadó tartozik felelősséggel, és, ha én pl magánorvoshoz kényszerülök, akkor igenis az utolsó fillérig térítse meg az ellátást, az utazási költséget. Ti esetleg tudtok mutatni olyan rendeletet, amely egyértelműen kizárja az ellátó rendszerből azokat, akik nem akarják semmiképpen sem belövetni magukat? Köszönöm a segítségeteket!
2021. aug. 11. 21:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen, aki nincs beotlva saját költségén elvégezteteett 24 óránál nem régebbi PCR teszttel mehet orvoshoz.
2021. aug. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

A második:

[link]

2021. aug. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

#2 vagyok. A lényeg: sürgősségi ellátáshoz nem kérhetik.

Kártya hiányában PCR teszt elfogadható.

A szakorvos dönthet úgy, hogy nem lát benne kockázatot, és eltekint tőle.

2021. aug. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
De ácsi! Van egy ellátó rendszer. Fizetek. Havonta nem kis pénzt. Más is fizet. Miért is kellene a saját költségemen ilyen tesztet csinálnom? Itt komoly tárgyi tévedések vannak, mint ahogy azt már más területen is jócskán megszokhattuk. Ha én ellátást fogok kérni, mert pl olyan helyzetbe kerülök, azt senki semmilyen módon nem tagadhatja meg, máskülönben ahogy mondtam adják vissza az eddig befizetett tbt, melyet nem vettem igénybe. Abban az esetben nem fogok megharagudni azért, ha azt mondják, hogy uram végzetessen el egy tesztet a saját költségén.
2021. aug. 12. 01:57
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 2-es válaszadó! Tehát az elolvasottak alapján, ha csak fogászati eljárásról beszélünk, akkor senki sem kizárható ebből, még az sem, akinek se oltása, se PCR tesztje nincsen. Azért az kissé meredek lenne, hogyha a páromnak és nekem is mennem kellene, hogy előtte fizessek ki ilyen semmitérő tesztre 32-39 ezer forintot. Mindenesetre jó, hogy van ez a dolog, amit elküldtél kettes válaszadó. Igazán hasznos és lehet benne tájékozódni.
2021. aug. 12. 02:06
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem jelentheted fel az intézményt, hiába utasítanak el, mert a TB törvény az nem általuk, hanem állami szinten szabályozott dolog. TB-t fizetni mindenkinek kell, ez nem attól függ, hogy akarsz-e ellátást kapni, vagy kapsz-e, az nem jár vissza, ez egy szolidarítási adó. A TB adó nem csak az orvosi értelemben vett költségeket tartalmazza állami viszonylatban. A teszt, hogy miért nem ingyenes, az jó kérdés, egyesek szerint alkotmányellenes, de tudjuk azt, hogy a spórolás a lényeg. A teszt ha ingyenes lenne, akkor mindenki csináltatna, ha kell, ha nem és nem bírná az ellátórendszer sem.Felháborodást keltene,hogy pl. miért ingyenes annak, aki nem fizet TB-t, ha meg van egy negatív PCR tesztje, akkor kötelesek ellátni ennek ellenére?
2021. aug. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Rendben tehát, ha belövetem magam akkor sem vállal értem felelősséget senki, ha meg nem akkor sem, mert akkor is elküldenek. Az ellátó rendszer pedig igenis bírná a használhatatlan pcr teszteket, ha nem lopnának, hanem oda irányítanák át a pénzeket. A PCR teszt amúgy is egy kamu. Ezt magam tapasztaltam. 3 alkalommal vettek tőlem korábban tesztet, amikor "beteg" voltam, 3 különböző módon és a járványügyi hatóság sem tudta elmondani a teszt levétel helyes protokollját. Azt mondták, hogy a videó fent van a youtubeon.
2021. aug. 12. 07:59
 8/17 anonim ***** válasza:
Pedig van protokollja, kell is legyen, mint mindennek, de egy laikusnak ezzel nem kell foglalkozni. Az más kérdés, hogy lehetne megoldani a pcr teszteléseket, de nincs ember rá, pénz nélkül is vannak gondok, nem is kicsik. A kormányzat egy társadalomért tud csak felelősséget vállalni. Az, hogy van olyan eset, ahol hibáznak, azzal nem foglalkoznak, legrosszabb esetben is csak lemondatják, vagy lemond az, akit felelősnek ítélnek.
2021. aug. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
De kell foglalkoznia a laikusnak, mert protokoll nélküli teszttel b.sznak 10 nap karanténba. Nem tudják elmondani a helyes mintavételt, ezáltal nem tudom hiteles véleménnyel zárnak ki a munkából.
2021. aug. 12. 15:53
 10/17 anonim ***** válasza:
Értem mi az aggályod és igazad van, de sajnos ez nem így működik.
2021. aug. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!